Journal Of Environments Vol

این مجموعه در زمینی با مساحت 4000 متر مربع و زیر بنایی 15000 متر مربعی احداث و بهرهبرداری رسید و در تابستان سال 1390 پارک آبی بزرگی با نام پارک ساحلی آفتاب مشهد متولد شد. مقطع شماره 236 نيز در سنگ بستر جريان داشته ولي تغييرپذيري بستر (معادل -/009 متر) و تراز خط تالوگ آن كمتر مي باشد كه ناشي از كاهش تراز آب و گستردگي بستر رودخانه مي باشد. بررسی کیفیت شیمیایی آب رودخانه ها یکی از مراحل بسیار ضروری و حساس در طی مطالعه این منابع آبی می باشد.

این مسیر بسیار زیبا است و زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. به علاوه که میتوان از گوگل مپ هم کمک گرفت. وی افزود: علاوه بر آن تعدادی نیز به منظور عبور و مرور بیل های مکانیکی جهت برداشت گل از کف رودخانه و تالاب نیزارها را به آتش می کشند که برداشت گل برای سرعت بخشیدن حرکت آب و افزایش دبی آب صورت می گرفت تا مقدار آب کشاورزیشان افزایش یابد.

بیشتر متخصصان و پژوهشگران معتقدند که رابطه فامیلی را یکی از عوامل اماس میدانند اما درصد نتایج تا حدی متفاوت است. نتایج پژوهش نشان میدهند که عوامل محیطی و نژادی، مهمترین عوامل بروز اماس هستند. همچنین بر اساس اظهارات کارشناسان، اطراف رودخانه و پشت دریاچه سد ارس یکی از مهمترین زیستگاه های غاز پیشانی سفید در دنیا است. به علاوه ، شدت بارندگی ، طول مدت بارش ، و نوع آن در مقدار آب رودخانه موثر است.

آب دریاچه فراخین از دو منبع تامین میشود: یکی چشمه فراخین که در بالادست دریاچه قرار دارد و منبع دیگر بارش برف و باران است. چون در فصول سرد سال یعنی پاییز و زمستان و همینطور بهار، بارش باران باعث لغزندگی جادههای خاکی میشود و خودرو به عنوان یک وسیله نقلیه سنگین ممکن است در گل و لای گیر کند، وسیلهای مانند دوچرخه بهترین انتخاب برای طی کردن مسیر جاده خاکی دریاچه است. با این وجود در ادامه ویژگی های این منطقه را در هر یک از فصول سال به تفکیک برایتان آوردهایم.

از دو تای اول به سمت راست بروید که نشانه آن تابلو به سمت کجور است، سومی را به سمت چپ، چهارمی را به راست و پنجمی را به چپ بروید. این مسیر که مسیری فرعی آسفالته است از مرزن آباد به سمت شرق جدا میشود. آدرس: مازندران، نوشهر، ۱۵ کیلومتری مرزن آباد. آدرس: مازندران، نوشهر، کمربندی نوشهر به سمت جاده معدن سنگ نوشهر، ولرده. بهعلاوه در این زمان از سال طبیعت سرسبز منطقه، بسیار چشمگیر، آب و هوا بسیار مطبوع و کیفیت جاده نسبتا خوب است. زیرا پس از برخورد با موانع و سنگ های ریز و درشت بسیار همچنان جاریست و به مسیر خود ادامه می دهد .

به شما پیشنهاد میکنیم که بهصورت گروهی به این منطقه بروید و در بخشهای عمیق از طناب استفاده کنید. میزان آب موجود در هر منطقه معرف آن است که از نظر اقتصادی چه گیاهی را می توان کاشت و چه گیاهی را نمی توان. بنابراین وقتی آب در رودخانه نمیآید نیروگاه اسلامآباد چطور میتواند آب بردارد. در آمريكاي شمالي مسايل مربوط به درياچه هاي بزرگ و شبكه درياچه اي و رودخانه اي حد فاصل ميان و آمريكا و كانادا به موجب عهد نامه پاريس ( مورخ 3 سپتامبر 1783 ) منعقد بين آمريكا و انگليس حد و فصل شد .عهدنامه مذكور مرز كانادا و آمريكا را منطبق با خط منصف رودخانه ها ودرياچه ها از رودخانه سن لوران تا درياچه جنگلها دانست اما به هنگام ترسيم خط دقيق و تحديد حدود مرزها وجود جزاير متعدد و معابر ميان تخته سنگهاي درياچه ها و رودخانه هاي مورد بحث مسايل و مشكلات متعددي را پيش آورد به موجب عهد نامه (( گان )) ( مورخ 24 سپتامبر 1814 ) دو دولت تصميم گرفتند كه امر تعيين مرزهاي دريايي خود را به دو كمسيون مختلط محول نمايند .

براساس تاکید کنفرانس صنعت جهانی و محیط زیست به دلایل مختلف واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به مراتب نقش تخریبی مهم تری از کارخانجات بزرگ در محیط ایفا می نمایند . اما شاید همین موقعیت دوردست باعث شده که هوا و محیط این نقطه تمیز و بکر باقی بماند. علاوه بر همه این زیباییها عبور دو رودخانه افجه و تبله رود از داخل روستا طروات محیط را دوچندان کرده و جاذبه های طبیعی روستای افجه را تکمیل میکند. 2.علم بولاغي:كه در ضلع جنوبي روستا در محله قارشي آباد قرار دارد و مردم اعتقاد معنوي زيادي دارند و حتي از روستاهاي ديگر به اين مكان آمده آش و چاي نذر مي كنند.

در ادامه تعدادی از مکان های مناسب برای ماهیگیری در اطراف تهران را معرفی و در اختیار علاقمندان و مسافران تور تهران قرار می دهیم. 1. چادر مناسب انتخاب کنید. جاهای تفریحی اطراف تهران می توانند انتخاب خوبی برای رهایی از این آلودگی و شلوغی باشند. توجه داشته باشید که در مسیر رسیدن به دریاچه، پنج دوراهی قرار دارد که در مواجهه با آنها باید به صورت زیر مسیر را انتخاب کنید. با توجه به اینکه آب و هوای این منطقه بسیار متغیر است بنابراین بهتر است لباس برای زمان بارندگی همراه داشته باشید. عمق آب رودخانه با توجه به آبشدن برف در بالادست در فصل بهار، به بیشترین حد و در اواخر تابستان به کمترین سطح خود میرسد.

فراخین در زمستان برف گیر است. از دیگر تفریحات محبوب در منطقه دریاچه فراخین میتوان به تماشای جنگلهای باستانی هیرکانی و پوشش گیاهی مجاور دریاچه، یکی از زیباترین و با ارزشترین پوششهای گیاهی ایران، پیک نیک و شبمانی در طبیعت، موتور سواری، قایقسواری (البته با قایق بادی شخصی)، عکاسی و دوچرخه سواری اشاره کرد. پل محبوب دیگر Pont Des Arts است که با بسیاری از پل های دیگر تفاوت دارد زیرا از فلز ساخته شده است و برای پیاده روی کاملاً مناسب است. جنگلی انبوه از درختان بلوط با قطر بیش از دو متر و همچنین گونههای شمشاد و افرا و امکاناتی چون فروشگاه، پناهگاه بزرگ، محوطه پیکنیک، محوطه کمپینگ، پارک کودک، پارک بادی، پیست اسبسواری، کلوپ جت اسکی، کلوپ قایقسواری، زمین ورزشهای ساحلی، کافیشاپ، رستوران، سفرهخانه، سرویس بهداشتی و ساختمان نمایشگاه دائمی منابع طبیعی، پارک جنگلی سی سنگان را تبدیل به مقصدی محبوب در میان گردشگران کردهاند.

پارک جنگلی سی سنگان از نظر توزیع گیاهی به سه بخش ساحلی، جنوبی و غربی تقسیم میشود و زیستگاه انواع گونههای درختی، درختچهای خشبی، علفی و جانوری است. پارک جنگلی سی سنگان نمونهای طبیعی از جنگلهای جلگهای شمال ایران به شمار میرود. مسیر دسترسی به این جاذبه بسیار مشکل است؛ به همین دلیل دریاچه ارواح از بکرترین جاهای دیدنی نوشهر به شمار میرود. از اردیبهشت تا تیر ماه محوطه سبز رنگ است و زمانی که پاییز فرا رسد مرداب به دلیل اینکه با برگ درختان پاییزی پوشیده میشود به رنگ سبز، زرد، نارنجی و قرمز درخواهد آمد. به دلیل جنگلی بودن این منطقه در فصل پاییز شاهد رنگهای زیبای سبز و زرد و نارنجی و انعکاس اسن تصاویر در آب هستیم.

البته محلیهای منطقه به دلیل نورانی بودن این مرداب به آن مشعل یا مشل نیز میگویند. این دریاچه بهدلیل باتلاقی بودن و همچنین وجود درختان کمر شکسته، اغلب اوقات پوشیده از مه است و محلیان بر این باورند که در این منطقه ارواحی سرگردان زندگی و رفت و آمد میکنند. به دلیل زیباییهای منحصر به فرد و نفسگیر دریاچه فراخین و وجود انبوه درختانی که دریاچه را احاطه کردهاند، بهترین فرصت برای عکاسی خواهد بود. اگر در فاصله فروردین تا اردیبهشت به مرداب هسل بروید به دلیل وحود جلبکهایی که سطح مرداب را پوشاندهاند، مرداب هسل به رنگ صورتی درآمده است.

زیرا دریاچه فراخین از اوایل اردیبهشت تا انتهای شهریور در پرآبترین حالت خود قرار دارد. این روستا در مرز روستای آغشت قرار دارد. این روستا که امروزه با نام میخ ساز هم شناخته می شود، شاهد تمدن های گونتگونی بوده و نشانه هایی از تمدن قبل از میلاد، ایران قبل و بعد از اسلام در آن دیده میشود. دریاچه بعد از قسمتی از مسیر قرارگرفته که ارتفاع کمتری نسبت به زمین اطرافش دارد و باید مواظب باشید که ردش نکنید، چون خیلیها آمدهاند و بدون پیدا کردن دریاچه از آن عبور کردهاند.

دیدگاهتان را بنویسید