Investigating And Analyzing The Symbols In Haft Khan-e Rostam

رودخانه اترک که از رودخانههای مرزی ایران در شمال شرق کشور محسوب میشود. درکه؛ از شمال به رشته کوه توچال، از شرق به اراضی دانشگاه شهید بهشتی و اوین، از غرب به سعادت آباد و از جنوببه اوین محدود است. این بدان معنا نیست دریاچه های شرقی این کشور زشت هستند بلکه آنها نیز زیبایی های خاص خود را دارند اما باید اقرار کرد که دریاچه های غربی کشور با آب های لاجوردی و شفاف و قله های بلند کوه هایی که آن ها را احاطه کرده اند ، بسیار زیبا و تماشایی هستند. اگر علاقه مند به تفریحاتی چون شنا کردن و قایق سواری موتوری هستید ، دریاچه های شرقی کانادا و اگر می خواهید قایق رانی کنید و آب هایی شفاف و آرام را ببینید ، دریاچه های غربی کانادا گزینه مناسبی هستند.

بخش جنوبی دریاچه که کانادا و ایالات متحده را تقسیم می کند به دلیل وجود تعداد بیشماری از کشتی های غرق شده در حوالی Whitefish به عنوان قبرستان دریاچه های بزرگ شناخته میشود. مشهورترین کشتی از دست رفته SS Edmund Fitzgerald در سال 1975بوده ، این منطقه اکنون یک منطقه حفاظتشده زیر آب است. اطراف این دریاچه درخت های بی شماری وجود دارد که طی قرن ها کشتی های غرق شده بسیاری را دیده اند و مهمترین مکان برای نگهداری لاشه کشتی های غرق شده و حفظ شده اند.

رشد و توسعه روز افزون شهرنشینی با گسترش کالبدی شهرها رابطه مستقیم دارد.توسعه فیزیکی شهرها دوری از طبیعت و قطع رابطه انسان با محیط زیست طبیعی باعث شده است در سال های اخیر شیوه زندگی،نوع تفریحات و نیازهای اجتماعی مردم تغییر قابل توجهی کند.بنابراین،شناسایی مکان های زیست محیطی و طبیعی نزدیک مناطق شهری با هدف ایجاد فضاهای تفریحی که بتوان همه مردم در هر سن و طبقه ای از پارک و فضاهای تفریحی استفاده کنند،ضرورت دارد. وی با بیان اینکه متأسفانه در حوزه قضائی لواسانات حتی یک مورد دادخواست خلع ید در خصوص مواردی که منتهی به موقوفی تعقیب شده از سوی دستگاههای متولی به دادگاه حقوقی ارائه نشدهاست، گفت: باید توجه داشت که مردم در مورد همه مسئولان قضاوت خواهند کرد و عملکرد همه مسئولان در مقابل چشمان مردم مورد سنجش و ارزیابی قرار دارد.

در هوا نیز،همیشه مقداری بخار آب وجود دارد. این دریاچه در تابستان رنگی خارقالعاده تر را نمایان میکند و این به دلیل این است که این دریاچه سرشار از مواد معدنی است و در تابستان که به دلیل گرمی هوا تبخیر میشوند ، این مواد معدنی لکه های روی سطح آب ایجاد می کنند و دلیل نامگذاری دریاچه هم به همین موضوع مرتبط است. دریاچه انتاریو که نام خود را از استانی که آن را احاطه کرده گرفته است.

دریاچه Garibaldi در یک پارک استانی با همین نام واقع شده است. دریاچه حدود ۹۰ دقیقه از ونکوور فاصله دارد و یک پیادهروی رفت و برگشتی به مسافت ۱۸ کیلومتر ( 11 مایل ) برای رسیدن به این دریاچه نیاز است. پارک پردیسان در شمالغربی تهران و منطقه دو شهرداری قرار دارد. در تعالیم اسلامی جادو و خرافات در مقابل دین و علم قرار دارند؛ یعنی خرافات، انحراف از دین و دانش است (افشانی، 1391: 70-68). ارتباط دین و خرافات و همبستگی این دو مقوله با یکدیگر زمانی شکل گرفت و تقویت شد که هر حکومتی که صاحب قدرت میشد، برای توجیه کارها و اشتباهات خود به نوعی از دین سخن به میان میآورد.

سیاستهای سکولار (غیر دینی) پاکستان با معرفی قوانین اسلامی شریعت توسط ضیاء از بین رفتند و این روند تأثیرات مذهبی و دینی بر جامعه شهریب، و همچنین نظامی را افزایش داد. تولید 77.212.396 مگاوات انرژی در سال 1995، در سال 1996 افزایش یافت و رکورد کنونی تولید برق هم اکنون 80 میلیون مگاوات در سال محاسبه می شود. در مسیر پشت خانه ما، جنگلی با درختان انبوه است که رودخانه ای زیبا در آن جاریست و من هر روز صبح تابستان لب رودخانه می روم.

ده من کاک بستان» (محمد بن منور، 1389 :71). هم چنین علی اکبر دهخدا،دکتر محمد معین و مرحوم رشیدیان از این رودخانه به« نام آب دیز» به معنی «آب دزفول» یاد نموده اند. امامزاده سید محمد والی، چشمه جوشان کنار آن، حسینیه و سه مسجد جامع و امازاده علی بن ابیطالب، باعث شده این محله، حال و هوای مذهبی داشته باشد و هسته اصلی روستا در این محل، شکل گرفته است.

روستای درکه در اطراف امامزاده سید محمد والی ساخته شده است و پیشرفت کرده است. درکه جزو منطقه یک تهران است. این رود نقش بسیار مهمی را در اکوسیستم قاره آفریقا دارد، به طوری که در اطراف آن پوشش های گیاهی و زیستگاه ها بسیار متنوع است و گونه های جانوری زیادی در اطراف آن قرار دارد. در مقابل حسینیه درخت تنومندی جود دارد که نشان از فدمت درکه دارد. پس از خروج از ایستگاه، به میدان تجریش یا قدس رفته و از آنجا با سواری، اتوبوس یا مینی بوس به سمت درکه بروید. میتوانید سوار اتوبوس خط ۴ تندرو شوید.

یعنی حتی در میان ابرها هم نخواهید بود بلکه از ابر هم پا را فراتر خواهید گذاشت و در نزدیکی آسمان، میتوانید اوقات فراغتتان را بگذرانید. 4-دستمالی که با آب گرم و مواد شوینده شسته شده بود زودتر و راحت تر تمیز می شود . بنابراین بسیاری از افراد به دلیل وجود این پیاده روی طولانی که در کل ۵ یا ۶ ساعت طول میکشد قادر به بازید از این دریاچه نخواهند بود و بسیاری از افراد برنامه شان طوری تنظیم می کند که یک شب در این محل اردو بزنند تا بتوانند از زیبایی های خیره کننده این دریاچه لذت ببرند.

آبشار یا تندآب زمانی ایجاد می شود که مسیر رودخانه به طور ناگهانی دچار اختلاف ارتفاع شود. مسیر دارای فراز و نشیب بسیاری است که برای امنیت بیشتر، با نرده حفاظ بندی شده است؛ در عین حال، کوهنوردان در تمام سنین میتوانند در این منطقه به کوهپیمایی بپردازند. همین ویژگی، باعث شده بود، در گذشته مردم به کاشتن گندم بپردازند. در فصل تابستان، به دلیل ارتفاع بلند کوه های اطراف، در طول روز اطراف رودخانه در سایه قرار دارد که باعث میشود صعود راحت تری داشته باشید. این روستا در هر فصل از سال دیدنی است و زیبایهای خود را دارد.

شهر قولقلا مشهورترین ارگ دفاعی سلطنتی در بامیان و از جاهای دیدنی افغانستان است. این دریاچه آرامش بخش در 35 کیلومتری ( 22 مایلی ) شمال شهر Penticton در British Columbia واقع شده است. رود هیرمند از رودهای پرآب فلات ایران، اصلیترین رود در حوضه آبریز دریاچه هامون است که از بلندیهای کوههای بابا در ۴۰ کیلومتری غرب کابل از رشته کوه هندوکش در افغانستان سرچشمه میگیرد و پس از طی مسافت ۱۱۰۰ کیلومتری وارد دریاچه هامون میشود. شنا کردن در یک مسیر ۵۱ کیلومتری ( ۳۲ مایلی ) در طول رودخانه چالشی است که شناگران بسیاری قصد انجام آن را دارند و با اینحال حدود ۵۰ نفر موفق به انجام آن شده اند.

یوسف غفارزاده با اشاره به پروتکل توافقی سال ۱۳۳۴ ادامه میدهد: مطالعات توجیهی و تفضیلی ساماندهی رودخانه مرزی ارس برای جلوگیری از تغییر و اصلاح مسیر رودخانه بر طبق نقشههای موجود انجام میشود و در این مورد با کشور همسایه هماهنگ هستیم. بعد از رسیدن به میدان دانشجو، وارد خیابان درکه شوید، با ادامه مسیر به درکه میرسید. کم کم بر تعداد این افراد افزوده شد و روستای درکه شکل گرفت.از بنا هایی که از گذشته به جا مانده است، میتوان چند آب انبار و یک حمام را نام برد. مردم درکه، رسم و رسوم خاص خود را دارند، یکی از رسومی که رواج دارد، این است که صبح عاشورا، همگی در حسینیه جمع شده و نماز صبح را به جا می آورند.

یکی از مهمترین ویژگی های درکه، آب آشامیدنی گوارای آن است. در فصل زمستان بهتر است مسیر را تا انتها ادامه ندهید، زیرا ممکن است با خطراتی مانند ریزش بهمن مواجه شوید. زیرا در نسخه ایرانی گرگ در جنگ تن به تن با بز کشته می شود، یعنی یک نیروی ضعیف موفق به کشتن یک نیروی وحشتناک و بسیار قوی می شود ولی در دیگری، در داستان آلمانی، گرگ بدون مبارزه و در خواب طعمه اش را از دست می دهد و بدون این که مشکلش را بفهمد در رودخانه می افتد و می میرد. بین وارسین تقسیم می گردد.

دریاچه Huron یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین جهان است که در بین مرز کانادا و ایالات متحده آمریکا واقع شده است و علاوه بر آن این دریاچه محل Manitoulin بزرگترین جزیره آب شیرین است. بزرگترین شهر طرف کانادا آن تورنتو است. دریاچه های کانادا و بخصوص دریاچه های بریتیش کلمبیا و آلبرتا، بدون شک از زیباترین دریاچه ها هستند. در گذشته، بخش اعظمی از هیزم تهران را، از چب درختان باغ ها و جنگل اطراف درکه تامین میکردند. درکه در سه محله، میدان درکه( محله پایین)، امامزاده( محله بالا)، کنار رود( پل بالا)، ایستگاه دارد. در كراچی و لاهور كارخانۀ ذوب آهن و لولهسازی وجود دارد و میتوان گفت كه صنایع و كارخانههای مهم در ایالتهای پنجاب و سند قرار دارند و ایالتهای بلوچستان و سرحدی شمال غربی از لحاظ صنعت كمتر توسعه یافتهاند («شهرها»، همانجا؛ نظیف كار، 1 / 66؛ فرزین نیا، 79-81؛ انكارتا).

در مسیر رودخانه گوهررود دو مرداب کوچک و بزرگ قرار دارد. دسترسی به این دریاچه آسان نیست و نیاز به پیاده روی طولانی دارد یک سوم ابتدایی مسیر مسافت پیاده روی از پارکینگ به سمت قسمت پایینی Joffre است اما بعد از آن برای رسیدن به قسمت بالایی دریاچه یک پیاده روی 3 مایلی در مسیری صخرهای و شیبدار را باید طی کنید. در این پیست شما هم میتوانید تفریح کنید و هم آموزش ببینید. در غیر این صورت مجبور میشوید خودروی خود را در فاصله ای دور از محل کوهپیمایی پارک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید