لست سکند، تور لحظه آخری

اینها فقط مشهورترین مسیرهای تور ترکیه است. اگر تصمیمتان تور ترکیه زمینی است باید بدانید که حداقل یک روز را برای رفت و یک روز را به برگشت اختصاص دهید. اگر ملکی را به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری کنید میتوانید پاسپورت ترکیه را برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سالتان به صورت مادام العمر ظرف مدت 3 تا 5 ماه دریافت کنید. بنابراین ارزش کل واردات از ترکیه از آغاز امسال تا شهریور ماه، مبلغی در حدود یک میلیارد و ۲۱۹ میلیون و ۳۰۶ هزار دلار بوده است. بنایی كه امروزه در سال پذیرایی صدها هزار نفر توریست داخلی و خارجی است، در سنوات بعد از آن تاریخ نیز مكرر بازسازی شده است.

به عنوان یکی از بزرگترین منابع تولید انرژی الکتریکی در ترکیه، سد ارمنک دارای ارتفاع ۲۱۸ است و در موقعیت دوم سدهای ترکیه و رده ششم بزرگترین سدهای اروپا قرار دارد. به عنوان مقدمه در اسلام، پنج وظیفه اساسی برای یک مسلمان وجود دارد. پنج بار در روز در سراسر استانبول اذان از بلندگو پخش می شود و از مناره ها در سراسر شهر مؤمنان به نماز دعوت می شوند .

برای متقاضیانی که بیشتر از 90 روز قصد اقامت در ترکیه را دارند، شرایط دریافت ویزای کار ترکیه حدود 30 روز کاری زمان میبرد. از آنجا که تقویم قمری حدود 11 روز کوتاه تر از تقویم های خورشیدی مورد استفاده در جاهای دیگر است ، “حرکت” تعطیلات اسلامی در هر سال با آغاز ماه مبارک رمضان در تاریخ های متفاوتی از تاریخ میلادی شروع می شود. ایاصوفیه یا حاجیاسوفیا کلیسای مسیحیت شرق بود که در دوره امپراتوری بیزانس به سال ۵۳۲ میلادی بنا به دستور امپراتور کنستانتین اول ساخته شد.

در بازار می توان ادویه جات ترشی جاتی که از شرق آمده ، با استفاده از مسیر استانبول در مسیر تجارت بین شرق (که بیشتر ادویه جات ترشی جات رشد کرده بودند) و اروپا یافت می شود .خیابان ها باریک هستند ، رنگارنگ و پر شده از عطرهای شگفت انگیز چیزی که برای ما کمی سرگرم کننده است میزان ترافیک در این کوچه های تنگ است. ترکیه را می توان کشوری نامید که شما می توانید تلاقی قاره های آسیا، اروپا، آفریقا و البته که خاورمیانه را در آن مشاهده نمایید.

به همین دلیل نمیتوان قیمت دقیقی برای تور ترکیه عنوان کرد مثلا قیمت تور آنتالیا با استانبول تفاوت های زیادی دارد زیرا شما در آنتالیا میبایست 6 شب اقامت داشته باشید اما در استانبول می توانید به تعداد روزهای دلخواه در این شهر بمانید. همچنین می توانید از خلوت بودن جاذبه های گردشگری ترکیه لذت ببرید. شما به سادگی میتوانید با تور استانبول به دنیایی از مدرنیته و سنت پا بگذارید و از همنشینی با مردمان سرزمین ترک لذت ببرید. البته حتما ۱۰ جاذبهی گردشگری که باید قبل از ترک استانبول ببینید را در برنامههای خود بگذارید و سپس پیشنهاد میکنیم حتما به قصر توپکاپی بروید که از زیباترین سازههای دوران شکوهمند معماری اسلامی هستند.

اسم شهر استانبول به معنی جایگاه وفور اسلام است که پس از فتح آن توسط ترک های عثمانی به این نام تغییر کرده است. این بنا كه به مدت 916 سال بعنوان كلیسا از آن استفاده شده است پس از فتح استانبول به مسجد تغییر یافت. سلطان سلیم از این جنگ دو هدف عمده داشت؛ یکی این که او قصد داشت خاک عثمانی را از نفوذ شیعه پاک سازد و بر خراسان بزرگ مسلط شود و دوم آن که با فتح مصر، خلافت را به آل عثمان منتقل کند که با جنگ «چالدران» هر دو هدف او محقق شد و توانست از گسترش تشیع در آسیای صغیر جلوگیری کند.

سلیم دوم به معمار سنان دستور داد که ایاصوفیه را مرمت کند.در زمان مراد سوم، مناره و منبر و محراب به ساختمان ایاصوفیه افزوده شد. این بنا مجددا بدست تئودوزیوس دوم احداث و درس ال 415 مجددا افتتاح شد. از زمان قرون وسطی ، ادویه جات ترشی جات یک بخش حیاتی و گران قیمت از پخت و پز و تولیدات اصلی در بازار شد. بازار بزرگ (Kapalicarsi در ترکیه) یکی از بزرگترین بازارهای سقف دار در جهان با 4400 مغازه ها می باشد ، 3000 شرکت ، از 17 هانس (کاروانهایی جداگانه برای نوع خاصی از محصولات) ، 64 خیابان ، 25000 نفر از کارگران ، 4 چشمه ، 2 مسجد و 22 دروازه .

نوشته اصلی به عنوان یک آینه زمینی از آسمان طراحی شده ، صوفیه Hagia واقعا در جهان بزرگترین دستاوردهای معماری با گنبد بزرگ آن را از رسیدن به ارتفا 56 متر (184 فوت) است. سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: آمریکا و ناتو به عنوان مقصران اصلی بحران اوکراین، کلید حل و فصل آن را نیز در دست دارند. نیروی تولیدی توسط این سد انرژی مصرفی ۴۰۰.۰۰۰ نفر را تامین می کند که به عنوان بزرگترین منبع تولید انرژی الکتریکی در استان کارامان و ۳۱ امین منبع تولید انرژی الکتریکی در ترکیه است.

این لوبیا هر لوبیای سفیدی نیست بلکه یک لوبیای معروف به candir است که نام خود را از استان محل رشد خود گرفته است. در این حرکت، تعدادی از علمای شیعه مقیم سایر کشورها به ایران آمدند و در همین دوران نام ائمه اطهار در سکهها نقش بست و روستاییان و مهاجران آسیای صغیر، تشیع را با آغوش باز پذیرفتند. در زمان مراد چهارم، آیاتی از قرآن به خط مصطفی چلبی در دیوارها و سقف ایاصوفیه نگاشته شد؛ علاوه بر این لوحههایی دور تا دور سقف ایاصوفیه نصب شد که در آن نام الله،محمد،ابوبکر،عمر،عثمان،علی،حسن و حسین نوشته شده بود. پس از اعلام حکومت جمهوری در ترکیه و به قدرت رسیدن آتاترک، ایاصوفیه به موزه تبدیل شد و تا امروز به همین شکل باقی ماندهاست.

امروز قصر توپقاپی به موزه تبدیل شدهاست و از جذابترین جاذبههای توریستی ترکیهاست. هتل های ترکیه نیز با گستره متنوعی از خدمات در شهرهای توریستی ترکیه آماده خدمترسانی هستند. همچنین سایتهای وابسته تخصصی در چهار حوزۀ چندرسانهای، بانوان، کودکان و اندیشه نیز در حال راه اندازی است. به دلیل داشتن آبی آرام و مناسب در این دریاچه انجام می شوند که این مسئله بر اهمیت این سد نیز می افزاید. در اینجا بسیار مهارت استفاده از چانه زنی برای خرید ارزانتر اهمیت دارد . در مسیر دو پسر بچه با لباسهای بسیار زیبای محلی دیدم که برایم بسیار جالب بود .

ما با قایق chugs به راه افتادیم و شهر را با جلوه های بسیار زیبای آن را تماشا کردیم ، از جمله مسجد Suleyman .این سفر حدود دو ساعت تا اندلس Kavagi طول کشید ، یک روستای کوچک واقع در ساحل ، فقط قبل از ورود به دریای سیاه! مسیری که به این صومعه منتهی میشود بسیار دیدنی است. حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟ ترکیه در سال های گذشته بر روی ترویج کشت پسته سرمایه گذاری کرده و هم اکنون در جمع کشورهای تولیدکننده پسته قرار دارد اما حجم تولیدی این کشور نمی تواند جوابگوی بازار مصرف این کشور باشد و به واردات همچنان نیاز دارد.

مانتی را درون آب در حال جوش ریخته و روی آن ماست و فلفل حلبی میریزیم. در انتها روی خمیر نازک پیتا پاشیده میشود و بنا بر سلیقه میتوان آن را تندتر کرد. ارتفاع گنبد بزرگ این مسجد از سطح زمین ۵۵ متر و قطر آن ۳۱ متر میباشد كه بوسیله ۴۰ پشتبند بزرگ و روی چهار ستون اصلی سوار شده است. از محبوبترین مواد میتوان به sucuklu yumurta که یک سوسیس تند ترکی است و همچنین تخممرغ مخلوط شده با پنیر گوسفند زرد اشاره کرد. ازمیر، ترابزون، کوش آداسی و شهرهای زیاد دیگری در این کشور زیبا هستند که جمعیت گردشگران زیادی را در طول سال به خود میبینند.

دیدگاهتان را بنویسید