رودخانه پارانا: مشخصات ، مسیر ، دهانه ، انشعابات – علوم پایه – 2022

برخی از مشاورین مسکن پونک ، پونک شمالی را از جمله بهترین محله های پونک برای زندگی می دانند ، چرا که پونک شمالی در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا و همچنین با فضای سبز بیشتر و با امکانات خوب برای یک منطقه مسکونی قرار دارد. در کنار این قلعه می تونید به دیدن قلعه گازار هم که آب انبار های دیدن دارد نیز بروید. دریاچه پشت سد کرج یکی از نزدیکترین دریاچهها به تهران است و جاذبههای فراوان آن حتما شما را مجاب میکند که یک آخر هفته کوتاه را در نزدیکی آن بگذرانید.

در فاصله ۶۷ کیلومتری تهران، یعنی چیزی حدود ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه مسیر، سد زیبای کرج در میانه مسیر چالوس نمایان میشود. در ۵۱ کیلومتری جاده آبعلی از تهران ، چشمه آب معدنی وجود داره که محلیها بهش چشمه اعلا میگن چون کیفیت آبی که از زمین می جوشه خیلی خوبه . این دریاچه که در منطقه دماوند آبادی چنارعرب ها، جاده معدن، جاده خاکی تارقرار دارد از زیباترین دریاچه های ایران است. این جاده پرپیچوخم و کوهستانی است و از میان کوه میگذرد. این گورستان که در میدان بیست پاریس واقع شده، مدفن بسیاری از بزرگان و چهرههای شناختهشده فرانسوی است.

علمی که در مورد کلیه مراحل مطالعه و برنامه ریزی، طراحی، اجرا و بهره برداری جهت بهبود و یا تغییر وضعیت موجود یک رودخانه به منظور برآورد نیازهای عمرانی بحث می کند مهندسی رودخانه نامیده می شود. طولانی شدن زمان اجرای طرح، علاوه بر غیر اقتصادی کردن طرح موجب افزایش هزینههای بهره برداری میشود. سیروان در واقع از الحاق آب های بخش های جنوب غربی، غرب و مرکز استان یعنی قشلاق، گاوه رود و گردلان تشکیل می شود و در مسیری طولانی به سمت مقصد نهایی اش یعنی خلیج فارس می ریزد.

اگر تهرانی هستید، ییلاق اطراف تهران همیشه مقصد مناسبی برای سفرهای آخر هفتهای و کوتاه است اما ما این بار سراغ معرفی رودخانهها و دریاچههای اطراف تهران رفتهایم، چرا؟ با هوای مطبوع و رطوبت ملایمی که در طول صبح دارد، بهترین مقصد برای سفرهای کوتاه به خصوص برای کسانی است که میتوانند سحرخیز باشند و خیلی زود خودشان را به کنار سد برسانند، چون احتمالا در آخر هفتهها خیلی زود اطراف سد شلوغ میشود و اگر دیر برسید هم هوا گرم است و هم جای مناسبی برای نشستن در سایه پیدا نمیکنید. در اطراف این آبشار زیبا امکانات مناسبی برای اتراق کردن وجود دارد.

در مسیر جريان رود ماربر و آبشار آب ملخ، پلی طبیعی با پوشش گياهان از ریشه، شاخههای درختان و تخته سنگ بزرگ بوجود آمده است كه مناظر رویایی را به مسير اين رودخانه داده است. روستای خور جاذبه های طبیعی بسیاری مانند آبشار خور و مسیر زیبای کوهپیمایی به سمت آبشار را در خود جای داده و از سویی دیگر پیست اسکی خور از جاذبه های مصنوعی روستای خور است. بخش دیگر آبچر است که محوطه بسیار بزرگی را شامل میشود و پرندگان آبزی در آن زندگی میکنند. در این پارک تماشایی میتوانید شاهد حضور انواع پرندگان، انواع پستانداران و حیوانات آبزی مختلف باشید.

از جمله پستانداران موجود در حوضه پاراگوئه می توان به مارمولک چاکو ، گوزن پمپاس ، آرمادیلوی غول پیکر ، سمور غول پیکر ، مارموست خوش ذوق و چابک ، گوزن باتلاقی ، آزارا آگوتی ، مورچه خوار غول پیکر ، جاگوار ، گربه وحشی ، سگ گوزن ، Natalus stramineus، گربه وحشی آمریکای جنوبی ، تاپیر آمازونی ، گوئدو ماند ، پوما ، توپ ماتاکو ، سنجاب قرمز. به موادی که شکل معیین ( مشخص ) ندارند و شکل ظرفی را می گیرند که در آن ریخته می شوند . داخل غار می تونید مواد آهکی رو ببینید که به شکل قندیل هایی از سقف غار آویزان شدن.

بدین ترتیب که؛ رودخانه ارس از کوه های آناتولی ترکیه سرچشمه گرفته و پس از طی مرکز ترکیه، نخجوان، جلفا و ارمنستان به خاک ایران وارد شده و پس از عبور از مرز ایران به دریای خزر می ریزد. سنگ های ریز و درشت تجربه هایی هستند که رودخانه طی سالیان سال ها بدست آورده . فشم در واقع یکی از مناطق خوش آبوهوای شهرستان شمیرانات است که در ناحیه شمال شهر تهران قرار دارد. این قلعه که در روستای رازمیان از توابع شهرستان قزوین قرار گرفته یکی از عظیمترین و وسیعترین قلعههای ایرانه که به عنوان یک دژ نظامی تمام عیار و خارقالعاده، در خدمت اسماعیلیان بوده.

از ديگر رودخانه هاي مهم آن مزدقان است که از ارتفاعات غربي سرچشمه گرفته و در جنوب شهر ساوه با قره چای يکي مي شود. یک روستای زیبا و به خصوص در تابستان خوش آب و هوا که راه دسترسی آن تنها با قایق است! پارک جنگلی سرخه حصار یکی از زیباترین و مهمترین جاهای دیدنی تهران است که قدمت آن به دوره قاجار باز میگردد. از سرسره های پارک ساحلی آفتاب مشهد براتون هرچی بگم کم گفتم پس بریم همشون رو واستون معرفی کنم : این مجموعه دارای سرسره سرعت به ارتفاع 18 متر ، سرسره آهسته به ارتفاع 15 متر ، سرسره پیچ به ارتفاع 18 متر ، سرسره دوقلو به ارتفاع 18 متر ، چاله فضایی به ارتفاع 17 متر و آبشاری خروشان با بیش از 18 متر ارتفاع است.

بزرگترین مجموعه فرهنگی و کتاب پایتخت را میتوان در باغ کتاب تهران دید. وجود کافه و رستوران و بوفههای جذاب خوراکی در باغ کتاب نیز تفریح شما را کامل میکند. اگر باغ کتاب را برای گردش و تفریح، خرید کردن و تماشای یک فیلم جذاب انتخاب میکنید، میتوانید مطمئن باشید که یک روز فوقالعاده را در پیش خواهید داشت. روز و ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۹ عصر. روز و ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ شب.

قرار گرفتن مجموعه ای از کوه ها در کنار هم باعث به وجود اومدن این گودال طبیعی شده که اکنون دریاچه ای زیبا و چشم نواز با آب و هوایی مطبوع برای یک مسافرت یک روزه هست. لازم به ذکر است که ساعات کاری مجموعه موج های آبی مشهد در فصل تابستان از ساعت ۹ صبح الی ۲۴ میباشد و در دیگر فصول سال از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ میباشد.

این پیست علاوهبر فصل زمستان در فصلهای دیگر هم افراد زیادی را به سمت خودش میکشاند و با وجود تلهکابین جذاب خود، از محبوبترین جاهای دیدنی تهران به شمار میرود. باغ پرندگان تهران از بزرگترین باغهای پرندگان خاورمیانه هم به شمار میرود و در شرق تهران قرار گرفته است. زایندهرود یکی از بزرگترین رودخانههای ایران و بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران است که از کوههای زاگرس مرکزی به ویژه زردکوه بختیاری سرچشمه گرفته و در کویر مرکزی ایران به سمت شرق حدود ۲۰۰ کیلومتر پیش میرود و در نهایت به تالاب گاوخونی میریزد. تفاوت حافظه و تخیلات در این است که حافظه برای جمعآوری اطلاعات ذخیرهشده دارای محدودیت است، حالآنکه تخیلات و تصورات بهطور خلاقانه قادرند مفاهیم متعددی بسازند (Desmond, 2003: 81). عملکرد آن بدین طریق صورت میپذیرد که تصویر شبکیه، خروج ارواح از غده صنوبری را تحریک می­کند.

دیدگاهتان را بنویسید