تور ترکیه ، مشاهده لیست قیمت و جزئیات کامل

به صورت کلی صادرات به ترکیه دارای قوانین سختی نمی باشد. دیگر اقلام در زمینه صادرات ایران به ترکیه محصولات پتروشیمی و فرآوردههای مربوط به نفت و گاز، آهن، فولاد، آلومینیوم و روی هستند. اقلام صادراتی به ترکیه به طور کلی شامل انواع ماشین آلات، فلزات مختلف (از جمله فلزات گرانبها شامل طلا و نقره)، مواد معدنی و شیمیایی، پلاستیک، مواد غذایی، محصولات چوبی، محصولات گیاهی، سنگ و شیشه است؛ از این بین سهم محصولات کشاورزی قابل تامل است که به دلیل تخفیف های گمرکی است که ترکیه در سالهای اخیر برای وارد کنندگان این محصولات در نظر گرفته است.

برای سفر به ترکیه بهراحتی میتوانید از فرودگاه بینالمللی امام خمینی تهران، فرودگاه تبریز و فرودگاه ارومیه اقدام به تهیه بلیت استانبول، آنکارا و یا آنتالیا کرده و درزمانی کمتر از دو ساعت وارد کشور ترکیه شوید. اگر به هر دلیل در سفر به ترکیه دچار مشکل شدید، میتوانید با مراجعه به کنسولگری از خدماتی که این مرجع برایتان تدارک دیده استفاده کرده و از آنها کمک بخواهید. در آن ایام مسئولان گروه زینبیه معتقد بودند که اگر تنها یک مسجد داشته باشند، بهراحتی میتوانند آن را تعطیل کنند، اما اگر شیعیان دارای چندین مسجد باشند، امکان مقابله با آنها کمتر خواهد شد.

هستۀ مرکزی این گروه را روحانیان آذری زبان ترکیهای که در قم تحصیل کردهاند، تشکیل میدهد و با مدیریت یک گروه دوازده نفره فعالیت مینماید. با افتتاح این سد و افزایش میزان آب پشت دیواره های آن، شهر یوسوفعلی و ۳ روستای اطراف آن به زیر آب خواهند رفت برای همین، دولت ترکیه در حال انتقال جمعیت ۲۰ هزار نفره یوسوفعلی به منطقه ای بهتر از لحاظ جغرافیایی و کشاورزی است.

چرا که در مواقع شلوغ سال به خصوص در ایام نوروز چنانچه بلیط هواپیما رفت و برگشت ترکیه را خریداری نکرده باشید، به دلیل پر شدن ظرفیت پروازها به احتمال زیاد برای بازگشت با مشکل مواجه خواهید شد. بیشتر پروازهای تهران به ترکیه و پرواز ترکیه به تهران در مسیر شهرهایی مانند استانبول، آنتالیا، ازمیر، آنکارا و دنیزلی انجام میشود اما برای خرید بلیط هواپیما تهران به ترکیه و بلیط هواپیما ترکیه به تهران در مسیر هر یک از شهرهای ترکیه در دو مسیر رفت و برگشت و یکطرفه، میتوانید به راحتی از طریق سایت فلای تودی اقدام نمایید. بسیاری از ورزش های آبی مانند رفتینگ، غواصی و…

قیمتهای بازار ترکیه قیمتهایی واقعی نیستند و تجار باید از این مسئله مطلع باشند و قیمتهای بازار را مبنای کار خود قرار ندهند تا با زیان مواجهه نشوند. 18 درصد کرد، 7 تا 12 درصد جمعیت هم از نژادهای مختلف یونانی، گرجی، ارمنی، عرب و یهودی هستند. در ابتدا ترکیه بدون هیچ محدودیتی ایرانیان را در مسیر مختلف و به خصوص تور استانبول مورد پذیرش قرار میداد اما با افزایش تعداد مسافران مبتلا به ویروس کووید شرط ارائه نتیجهی منفی تست کرونا به پیششرطهای ورود به این کشور اضافه شد.

در این میان بزرگترین شهر این کشور، که هم چنین تنها شهر بزرگ جهان محسوب می شود که در دو قاره قرارگرفته، استانبول است، استانبول مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب گردید و همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می رود. با در نظر گرفتن این نکته،که کشور ترکیه یکی ازمهم ترین مقاصد گردشگری درجهان است وسالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران از سراسر دنیاست ، شرایط آب و هوایی ترکیه نقش زیادی در گزینش گردشگران خواهد داشت .

در سفر با تور زمینی به ترکیه به یاد داشته باشید که مدت زمان زیادی را در راه خواهید بود و انجام تشریفات مرزبانی برای برخی مسافران بسیار آزار دهنده است؛ پس آمادگی لازم برای این سفر را داشته باشید. صادرات کشمش به ترکیه مستلزم رعایت اصول و قوانین فراوانی است؛ زیرا بازارهای خریدار این محصول در کشور ترکیه استانداردهایی را در نظر گرفته اند و اگر محصول ارائه شده به آنان به سطح مورد نظر آنان نرسد هرگز آن را خریداری نخواهند کرد و اجازه وارد شدن آن را نخواهند داد.

ایران همچنین در سال ۹۶ در حدود ۲۱۷میلیون دلار محصولات کشاورزی به ترکیه صادر کرده است و در مقابل آن مبلغ ۵۰۳ میلیون دلار محصول از ترکیه وارد ایران شده است. در روز ۱۶ شهریور ماه ارزش صادرات ایران به ترکیه در حدود ۷۴۹ هزار دلار بوده است و در همین روز ایران در حدود ۱۱ میلیون و ۴۸۶ هزار دلار کالا از کشور ترکیه به کشور خود وارد کرده است.

اداره آمار ترکیه میزان صادرات ایران به ترکیه را در ۹ ماه اول سال جاری در حدود ۲.۹ درصد نسبت به سال گذشته دارای کاهش دانست و این میزان را ۵.۶۶۴ میلیارد دلار تخمین زد. سد درینر، با داشتن ارتفاع ۲۴۹ متری، علاوه بر داشتن رتبه اول در بین سدهای ترکیه، دارای رتبه ششم جهان نیز هست. ترکیه رتبه 6 جهانی را در جذب گردشگر را داراست. بعد از اینکه بازار هدف به صورت کامل شناسایی شد و مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم به صادرات کالا گرفته شد به مراحل صادرات و ارسال کالا به ترکیه خواهیم رسید، دقت داشته باشد موارد ذکر شده باید به صورت کامل و با دقت انجام شود و کم کاری در هر یک از مراحل ممکن است کار شما را با شکست رو به رو کند.

فرودگاه بینالمللی آتاترک (Ataturk APT) در استانبول: بزرگترین و پررفت و آمدترین فرودگاه ترکیه که از اهمیت بالایی برای صنعت گردشگری این کشور برخوردار است. سد یوسوفعلی که دارای دیواره ای به ارتفاع ۲۷۵ متر است، پس از راه اندازی به عنوان بزرگترین سد در ترکیه و سومین سد در جهان شناخته خواهد شد. این سد که به عنوان یکی از بزرگترین بناهای بتنی در ترکیه نیز به شمار می رود، در سال ۲۰۰۲ به بهره برداری رسید و به عنوان اولین منبع تولید انرژی الکتریکی در استان کارامان شناخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید