انواع خاک و مواد تشکیل دهنده آنها

پس از ورود به مسیر فشم، باید این جاده را تا جایی طی کنید که زردبند و اوشان را عبور کرده و وارد ناحیه زیبای فشم شوید. طول رودخانه فشم تقریبا چهل کیلومتر است که متاسفانه در سالهای اخیر با ساخت بناهای متعدد در اطراف این رود، منظره آن به کلی تغییر کرده است. قله خلنو، مرتفعترین قله موجود در اطراف آبشار لالان یا لالون و سومین قله مرتفع رشتهکوه البرز است که از طریق دره لالان میتوان به آن دست یافت. در طول سال ها نگرانی ها در مورد آب سخت و تاثیر آن بر بسیاری از مسائل بهداشتی از جمله بیماری های قلبی ، باروری ، بیماری آلزایمر مسائل گوارش و اخیرا اگزما مطرح شده است.

میانگین آبدهی رودخانه در محل شیرگاه و در دوره ای 30 ساله، سالیانه 48/39 میلیون متر مکعب و در سال آبی 65/64 این میزان حدود 5/69 میلیون متر مکعب و آبدهی لحظه ای آن حداکثر 5/22 متر مکعب در ثانیه اندازه گیری شده است. این میدان محل تقاطع چهار خیابان اصلی فشم است و به دلیل وجود بازارها و فروشگاههای متعدد در اطراف آن، یکی از پر ازدحامترین و پر رفتوآمدترین نواحی فشم محسوب میشود. میدان اصلی فشم که با نام میدام امام خمینی نیز شناخته میشود جزو شلوغترین مناطق فشم است. البته شایان ذکر است که بند خ ماده یک آیین نامه مذکور در اصلاحیه سال 1382، تعریفی جدید و جامعتر از حریم ارائه نموده که ما نیز آن را مطمح نظر قرار می دهیم.

رئیس جمهور فرانسه با رأی مستقیم مردم و به مدت ۷ سال انتخاب می شود. 5- کشور اروگوئه یکی از مرفه ترین کشورهای آمریکای لاتین است و با ساختار اقتصادی خوب خود، در کنار نظام نوین و برتر آموزشی که قبلا اشاره شد، چیزی به نام تفاوت طبقاتی در آن عملا به چشم نمی آید. در آمریکا عده ای از متخصصین و ثروتمندان انتخاب شده اند تا به پناهگاهی در منطقه گرینلد در قطب که از جنگ جهانی دوم باقی مانده، منتقل شوند. از ده هزار غاز پیشانی سفید دنیا، سه هزار غاز در تالاب های شمال آذربایجان غربی و به ویژه حاشیه و دریاچه پشت سد ارس مشاهده شده که این امر بیانگر مطلوب بودن شرایط زیستی برای این پرنده در این استان است.

سد قیز قلعه سی نیز سومین سد مشترکی است که قرار است توسط ایران و جمهوری آذربایجان ساخته شود. در تابستان نیز به علت مجاورت با رودخانه جاجرود و داشتن آبوهوایی خنک، قطعا میتواند شما را از گرمای طاقتفرسای تابستان آسوده کند و در پاییز نیز با ساخت منظرهای بکر از ریزش برگ درختان، خاطرهای خوش را برای شما گردشگران عزیز رقم بزند. خاک ورتی سول از دیگر انواع خاک می باشد در واقع اگر خاکی در همۀ افقهای خود بیش از 30 درصد رُس داشته باشد، خشک باشد و در آن تعدادی شکاف تاعمق 50 سانتی متری دیده شود را خاک ورتی سول می نامند و به معنی خاکهای کروموسول است و در زبان لاتین به معنی چرخیدن است.

سخن پایانی این است که انواع آبشارها، رستورانها و کافههای سنتی و مدرن، ویلاهای زیبا و خوشساخت، رودخانه جاجرود و پیستهای اسکی در زمستان، همهوهمه دستبهدست هم دادهاند تا فشم را به یک ناحیه جذاب و فوقالعاده برای سفر تبدیل کنند. فشم در واقع یکی از مناطق خوش آبوهوای شهرستان شمیرانات است که در ناحیه شمال شهر تهران قرار دارد. این دشت زیبا در شمال شرقی شهر فشم قرار دارد و برای رسیدن به آن باید از روستای آبنیک گذر کنید. روستای زیبای گرمابدر در ارتفاعات شمال شهر تهران قرار داشته و تقریبا ده کیلومتر با فشم فاصله دارد. پس اگر علاقهمند به اسکی هستید، قطعا بازدید از پیستهای اسکی شمال فشم برای شما عزیزان الزامیست.

پل آبنیک، روستای آبنیک، امامزادگان طیب و موسی (ع) و آبشار یخی آبنیک از جمله مکانهای دیدنی در اطراف روستای گرمابدر هستند. یکی از زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران، تنگه واشی محسوب میگردد. و عمدتا از طریق سوخت منازل و کارخانجات ( بویژه زغال سنگ ) داخل اتمسفر میشود، در حالیکه اکسیدهای ازت از طریق سوخت وسایل نقلیه و رعد و برق (تجزیه و ترکیب آن با ) تولید میشود و پراکسی الکوکسیل نیترات نیز از ترکیب اکسید ازت با منوکسید کربن و هیدروکربورهای سوخته حاصل میشود.

در اینجا نیز احتمالاً «دار» به معنی «درخت و تنه های تراشیده آن» و «انجن یا انجیدن» به معنی «خرد کردن» است که در برخی از لهجه ها مانند لهجه تاتی و کردی و کرمانی بازمانده آن «انجین – بنجین» به معنی «خرد خرد کردن» به کار میرود. تنوع غذایی بالا، کیفیت فوقالعاده غذا، سالاد خوشمزه و معروف و قیمت مناسب از جمله ویژگیهای ممتاز رستوران شلتوک هستند. تقریبا پس از پیادهروی یک ساعته از روستای آبنیک و گذر از رودخانه میتوانید به این دشت سرسبز و زیبا برسید و از منظره فوقالعاده آن استفاده کنید. دشت جانستون مکانی فوقالعاده جهت اتراق و برقراری پیکنیک است و قطعا موجب میشود که پس از مدتی دل کندن و ترک آن برای بازدیدکنندگان سخت شود.

مسیر رسیدن به دشت جانستون کمی سخت و کوهستانی است به همین دلیل معمولا بازدید از این دشت به صورت پیاده انجام میشود. فشم یکی از زیباترین شهرهای کوچک واقع در شمال شرقی پایتخت و از جاهای دیدنی تهران است که به زیبایی و آبوهوای خوش شهرت دارد. اوشون فشم میگون یکی از زیباترین و خوش آبوهواترین مناطق شمال تهران است که به دلیل فاصله کوتاه تا پایتخت، از محبوبیت بالایی بین مردم تهران برخوردار است.

در پایان سلسلههای باشکوه ایران باستان: یزدگرد سوم در پی شکست از اعراب، باز به ناچار به این ناحیه پناهنده گشت تا از دسترس دور باشد و سپاهی تدارک بیند که با نیرنگِ کنارنگ توس و طمع مرزدار مرو، کشته شد. فاصله فشم تا شهر تهران تقریبا 50 کیلومتر است و این یعنی برای رسیدن به این منطقه زمان زیادی را در راه نخواهید ماند به طوریکه تقریبا پس از گذشت یک ساعت شما به ناحیه ییلاقی فشم خواهید رسید. کبابهای خوشمزه، ماهیهای لذیذ، منظره رودخانه و محیطی زیبا و بزرگ از جمله معروفترین ویژگیهای این رستوران زیبا هستد. خاک را می توان مواد آلی و غیرآلی روی سطح زمین تعریف کرد که محیطی را برای رشد گیاهان فراهم می کند.

کیفیت بالای غذا، قیمت مناسب، منظره زیبا و محیطی چشمنواز از ویژگیهای رستوران باغ بهشت فشم هستند که میتوانند باعث شوند شما در این رستوران زیبا توقف کنید و از غذای لذیذ آن لذت ببرید. پس از رسیدن به این میدان دو انتخاب خواهید داشت؛ شما میتوانید به سمت لواسانات بروید و یا اینکه مسیر فشم را که با تابلوهای راهنما مشخص شده است انتخاب کنید. در طول مسیر حتما به تابلوهای راهنما توجه کنید تا دچار سردرگمی نشوید. به این نکته توجه کنید که برای سفر به فشم در فصل زمستان و گذر از نواحی برفی آن، حتما باید تجهیزات مورد نیاز را به همراه داشته باشید تا در طول مسیر لغزنده آن دچار مشکل نشوید.

اگر 3 تا 4 لیوان نیز به طور تقریبی از طریق ادرار دفع کند، بدن حدوداً به 8 لیوان در روز آب نیاز پیدا می کند.شما باید همان میزان آبی که در روز از دست داده اید، را برای بدن دوباره تامین کنید نه بیشتر.اگر بیشتر از میزان مورد نیاز آب به بدن برسانید، تعادل سدیم در بدن از بین می رود که منجر به مشکلات گوارشی، حملات ناگهانی و حتی بیهوشی می شود. به نظر می­رسد که دکارت نمی­دانست که «رفلکس­های نخاعی» نیز وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید