آنچه در خوزستان میگذرد!،آنچه در ایران میگذرد!- حسن بایگان – ایران لیبرال

اگرچه این منطقه در زمستان برفی و سرد است ولی تابستان هایی خوش آب و هوا دارد. با ادامه دادن مسیر در دره، آبشار دوم مشاهده خواهد شد که ارتفاع آن نیز اندک بوده ولی زیبا و جذاب است. با تولید کار سود صاحبان شرکتها نیز بالا میرود. در استان مازندران هم محورهای اصلی و فرعی سوادکوه به دلیل بالا آمدن آب مسدود شده بود اما فرماندار سوادکوه با اظهار این که محورهای یاد شده باز است، گفت: بالا آمدن آب رودخانه و رانش زمین بیشترین خسارت را به بخش کشاورزی وارد کرده است.عینالله طالبی در گفتگو با ایرنا افزود: بالا آمدن آب رودخانه در پی بارش شدید باران در ارتفاعات طی شب و روز گذشته باعث مسدود شدن مقطعی برخی از محورهای این شهرستان شده بود.در محور شش رودبار هم به دلیل بالا آمدن آب رودخانه به صورت برش عرضی جاده مسدود شده بود که با تلاش عوامل راهداری و امکانات البرز مرکزی تمام مسیرهای اصلی و فرعی این شهرستان که به صورت مقطعی مسدود شده بود، هم اکنون بازگشائی شده است.فرماندار سوادکوه با بیان اینکه به دلیل بالا آمدن آب رودخانه و نزدیک بودن زمینهای کشاورزی در جوار رودخانه تلار، بیشترین خسارت به این بخش وارد شده است، افزود: از طرف مردم خسارت زمینهای کشاورزی به ما اعلام شده است، بنا بر این جهاد کشاورزی را مکلف کردهایم تا برای برآورد خسارت در مناطق آسیب دیده حاضر شوند و میزان خسارت را هر چه سریعتر اعلام کنند.در کردستان، بارش پراکنده و پرحجم باران و وزش تند باد شامگاه پنجشنبه در بیجار باعث ایجاد خسارت به پنج روستای این شهرستان شد.از عصر پنجشنبه و با آغاز بارش پراکنده و پر حجم باران در استان کردستان، شهرستان بیجار با بیشترین بارندگی، رتبه اول را به خود اختصاص داد که در شهرستان نیز، منطقه حسن آباد با ثبت حدود ۶ میلیمتر بارندگی به پنج روستای این شهر، زیوه و قجور، جیران، ینگی ارخ و آغچه گنبد خسارت وارد شده است.از چهارشنبه شب با وقوع سیلاب که به علت خشکی راه آبها رخ داده، با خارج شدن از مسیر خود، خسارتهایی به باغات، اراضی کشاورزی و بخش دامداری منطقه وارد آمده است.

جاسک مرکزی به مساحت 1365 هکتار در مختصات N2541 و E4857 در جوار بندر جاسک واقع شده است. منطقه حفاظت شده جاسک شرقی غربی و گابریک از سه بخش مجزا تشکیل شده است. متوسط جریان سالانه آن 452 میلیون متر مکعب می باشد این رود پس از عبور از بوکان و غربی میاندوآب و دشت حاصلخیز شامات به باتلاق های جنوب شرقی دریاچه ارومیه میریزد. غار ورزق: در فاصله 25 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان قاین در نزدیکی روستای ورزق واقع شده است، بسیار زیبا و صعب العبور است که بین مردم محل به غار دیواشتهار شهرت دارد.

شهر فوزدوایگواسو به دلیل ویژگی های گردشگری و ملیتی خود، شهرت دارد. این انشایی که برایتان قرار داده ایم علاوه بر متناسب بودن برای عید شما میتوانید با آداب و رسوم عید به زبان انگلیسی آشنا شوید. جنگلهای حرا بنام تمر با نام محلی، و مانگرو به زبان انگلیسی نام می برند ! موزه خراسان که با الهام از کلات نادری ساخته شده و بر فراز این کوه و کنار استخر بزرگ قرار دارد.این موارد به علاوه ی هتل های بسیار خوبی که در کوه سنگی وجود دارد نظر گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می کند.

صدای پرندگان و گنجشک ها در کنار صدای آب رودخانه بسیار شنیدنی است . این رود كه شهر پاریس را به شكل بسیار منظمی به دو بخش مجزا در سمت چپ و راست خود تقسیم نموده است (لاغیو گووش و غیو دوغوات)، از زمانی كه یك نژاد سلتیكی از ماهیگیران معروف به پاریزی ها در قرن سوم پیش از میلاد مسیح، تصمیم به اقامت در حد فاصل بین دو ساحل و بر روی باریكه ای نمودند كه امروزه از آن با عنوان ای دولا سیته یاد می شود، به عنوان منبعی برای امرار معاش، تجارت و تماشای چشم اندازهای هیجان انگیز مورد استفاده قرار می گرفته است.

موضوع انشا در مورد گذر رودخانه در دل دشتی زیبا. به موجب قرارداد آندرینوپل ( مورخ 14 / سپتامبر 1829 ) میان روسیه و تركیه ، طرفین مرزهای خود را بر روی قسمتی از دانوب بر اساس تالوگ این رودخانه معین كرده اند . محوریت اصلی موضوعی این پارک روی زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم پایه گذاری شده است. غار آهکی: روی دیوار یکی از صخرههای به وجود آمده یک غار دیده میشود که منشا آهکی دارد، آب از سقف آن قطره قطره به پایین میریزد و کف و دیوارههایش از خزه پوشیده شده است.

برخی از شنهای ریز با منشا سنگهای سخت، به عنوان مواد ساینده برای آمادهسازی سطح مورد استفاده قرار میگیرند. ˈاحمد عاقبت بخیرˈ افزود: سیلاب های اخیر مربوط به ماه های فروردین و اردیبهشت است که با توجه به تمام شدن آنها، دبی آب ورودی به رودخانه هیرمند مورد مصرفی کشاورزان، عشایر و دامداران منطقه سیستان کاهش یافته است. برای دختر خانم هایی که از این پارک دیدن میکنند نیز اتاقی در نظر گرفته شده تا از طریق بازی با سوالات خود در مورد بلوغ و جنسیتشان رو به رو شوند و جواب هایی برای آنها بیابند. به همین خاطر، رودخانه کارون از نظر تجارت اهمیت بسیاری دارد.

بيشتر رودخانه هايي كه از ارتفاعات زاگرس (تاق و پاتاق) ايران سرچشمه مي گيرند، جزو رودخانه هاي دايمي و پرآب كشور به شمار مي آيند و پاره اي از آنها بسيار طغياني و سركش اند. در این بازار علاوه بر اینکه محلی برای خرید سوغاتی است، از نظر معماری هم جذابیت دارد، معماری سنتی این بازار در کنار مراکز فروش صنایع دستی و فروشنده های زعفران و نبات و تسبیح های رنگارنگ همچون نقاشی ای گیرا بخشی از دیدنی های مشهد است که هر مسافری را به سوی خود میکشاند. بازار رضا در فاصله ی کمی از حرم رضوی یکی از سنتی ترین و شلوغ ترین بازار های کشور است.

ییلاقات طرقبه و شاندیز از مناطق خوش آب و هوای دامنه های کوه بینالودند و معروف ترین و جذاب ترین بخش دیدنی های مشهد محسوب میشود. از دیگر امکانات این پیست میشود به بالابر تله اسکی، رستوران و کافی شاپ اشاره کرد علاوه بر اینها اگر علاقه مند به تفریح برفی و جذاب اسکی هستید و قصد بازدید از این پیست را دارید بهتر است بدانید در نزدیکی این پیست خوابگاهی تاسیس شده تا با آرامش بتوانید از این بخش از دیدنی های مشهد بازدید کنید.

هنگام بازدید از این منطقه از دیگر دیدنی های مشهد و طرقبه مثل پارک عمومی طرقبه یا پارک پونه، دریاچه و سد چالیدره، منطقه تاریخی بند گلستان، پارک کمر مقبولا، پیست اسکی ابرده دیدن کنید و اگر علاقه به گل و گیاه دارید از گلخانه های آن و اگر گرسنه هستید و دنبال غذا و کباب با کیفیت هستید از رستوران های لوکس این منطقه دیدن کنید. در دامنه های بینالود و در کنار دریاچه سد مجموعه تفریحی گردشگری چالیدره میزبان گردشگران و زائران خراسان رضوی است. حتی اگر وسیله ی شخصی همراه ندارید راه دسترسی آسانی به این مکان زیبا از طریق مترو به طرقبه بروید و بعد از طریق تاکسی های موجود به سمت چالیدره بروید.

این منطقه شامل خور های خلاصی و شهر نو، کفه های گلی به همراه جنگل های حرا می باشد. این منطقه شامل خور مرکزی جاسک و کفه های گلی به همراه جنگل های حرا می باشد. از نظر لغوی طرقبه به معنی آبادی بزرگ می باشد که به علت باغ های بزرگ و مشهور میوه ی آن می باشد. کوهسنگی دو کوه کله قندی از رشته کوه های بینالود است که علت نام گذاری آن نیز همین بوده است. خیابان سرسبزی که شهر مشهد را به پارک کوهسنگی وصل می کند یکی به علت زیبایی اش یکی از معروف ترین خیابان های مشهد است.

دیدگاهتان را بنویسید