Checklist And Key Identification Of Chironomidae Larvae (Insecta: Diptera) In Marbor River (Isfahan, Iran)

منحنی های جریان مدت (یا احتمال آب دهی ) ماهانه این رودخانه ها به صورت بی بعد معرفی گشته وبدین طریق منظم بودن نسبی رودخانه مهم منطقه مشخص شده است. مرفولوژی یک رودخانه تحت تاثیر عوامل متفاوتی مثل سرعت جریان فرسایش و نحوه رسوب گذاری قرار دارد. در روستای نیاق از توابع قزوین صخرهای نسبتاً مرتفع قرار داره که در دل این صخره حفره های بزرگ توسط عوامل طبیعی ایجاد شده. در فاصله ۶۷ کیلومتری تهران، یعنی چیزی حدود ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه مسیر، سد زیبای کرج در میانه مسیر چالوس نمایان میشود.

در ۵۱ کیلومتری جاده آبعلی از تهران ، چشمه آب معدنی وجود داره که محلیها بهش چشمه اعلا میگن چون کیفیت آبی که از زمین می جوشه خیلی خوبه . دریاچه پشت سد کرج یکی از نزدیکترین دریاچهها به تهران است و جاذبههای فراوان آن حتما شما را مجاب میکند که یک آخر هفته کوتاه را در نزدیکی آن بگذرانید. از تهران که به سمت فیروزکوه بروید، بعد از رسیدن به شهرستان دماوند از مسیر روستای چنار عربها فاصله زیادی تا دریاچه تار ندارید، دریاچه هویر هم در فاصله ۵۰۰ متری تار قرار گرفته است؛ دو خواهر آبی و زیبایی که در اثر لغزش زمین به وجود آمدهاند و منظره زیبایشان شلوغی شهر را از ذهنتان پاک میکند.

در این منطقه شما میتونید به دیدن برج های باراجین بروید و از زیبایی های رود ارنزک که در ارتفاعات جاری است لذت ببرید. این قلعه از شمال تا جنوب ۱۵۰ متر شیب داره و اطاقها، ساختمانها و آبانبارهایی به شکل مکعب مستطیل داره. این قلعه بعد از قلعه الموت مهمترین قلعه اسماعیلیان بوده. خوشبختانه دارا بودن دریا و جنگل از مهمترین شاخصه های این شهرستان برای جذب گردشگر میباشد و جاذبه های فراوان گردشگری، زیارتی و تفریحی آن موجب شده است که سالانه میزبان میهمانان فراوانی از داخل و خارج این کشور باشد.

یکی از مهمترین رودهای ایران که علاوه بر جذابیت ویژه گردشگری و تأثیرات مثبت اکوسیستمی قابلیت مهمی از نظر ماهیهای قابل صید دارد رودخانه ارس می باشد. رودخانه اترک و قرار گرفتن آن در دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکمنستان اهمیت ویژه به روابط سیاسی – اقتصادی دو کشور داده است که خود زمینه­ساز همکاری و منازعه را فراهم می سازد. در مسیر دماوند به فیروزه کوه، نزدیک روستای هرانده غار جالبی وجود داره که مقصد خیلی از کوهنوردا و علامندای طبیعته. روستای رود افشان دماوند، مسیر راه کوهنوردهایی که به ارتفاعات البرز مرکزی صعود می کنن.

باراجین نام منطقه ای در شمال قزوین هست که از ابتدای اتوبان قزوین زنجان شروع می شه و تا دامنه مرکزی البرزادامه پیدا میکنه، این منطقه ازدیرباز تفرجگاه مردم قزوین بوده و هست. یک روستای زیبا و به خصوص در تابستان خوش آب و هوا که راه دسترسی آن تنها با قایق است! این قلعه که در روستای رازمیان از توابع شهرستان قزوین قرار گرفته یکی از عظیمترین و وسیعترین قلعههای ایرانه که به عنوان یک دژ نظامی تمام عیار و خارقالعاده، در خدمت اسماعیلیان بوده. این دریاچه زیبا وسط چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار داره، بیش از هفتاد هزار متر مربع مساحت داره، در ارتفاع هزار و هشتصد متری از سطح دریا واقع شده.

وی افزود: پیشنهاد می شود برای احیای رودخانه اترک، کارگروهی با همین نام، متشکل از دستگاه های مربوط تشکیل و در این باره بررسی های لازم انجام شود و نتایج آن تا یک هفته دیگر به این معاونت ارسال شود. این پیست علاوهبر فصل زمستان در فصلهای دیگر هم افراد زیادی را به سمت خودش میکشاند و با وجود تلهکابین جذاب خود، از محبوبترین جاهای دیدنی تهران به شمار میرود. در کنار این سد میتوانید دوچرخهسواری و ماهیگیری کنید و یا در ایستگاههای قایقسواری و اسکی روی آب وقت بگذرانید. توی رودخونه چندین حیون مختلف زندگی میکنن و روی همین طبیعت هم همینطور و ما با این کار فقط فرصت زندگی رو ازشون میگیریم.

صدای پرندگان و گنجشک ها همراه با صدای آب رودخانه بسیار شنیدنی است. این معبد به عنوان یک مرکز برای عبادت و کسب آرامش بودایی ها شناخته می شود. برای اینکه چند ساعتی از شهر بیرون بزنید و بادی به سرتان بخورد، لتیان یکی از نزدیکترین دریاچههای اطراف تهران برای شنا و ماهیگیری است. 6 – چند نمونه از تغییرات بدنی خود را از نوزادی تا هشت سالگی نام ببرید ؟

پل گریزه و محل خاک ریزی های موردمطالعه در این پژوهش که به ترتیب در 23 و km 33 پایین تر از سد وحدت قرارگرفته اند، جهت بررسی تغییرات مشخصه های سیلاب در اثر تنگ شدگی موضعی انتخاب شدند. با توجه به اثرات سوء این آلاینده­ها بر آب­های سطحی، جاندارن و حتی انسان­، در پژوهش حاضر میزان پر مصرف­ترین داروهای آنتی­بیوتیکی در طول رودخانه کرج، تصفیه­خانه­های فاضلاب و پساب ناشی از آنها در 20 ایستگاه مورد بررسی قرار گرفت. از آب ذخیره شده در این دریاچه ها برای تولید برق، کشاورزی و آب آشامیدنی استفاده می شود؛ مانند سد امیرکبیر که در شمال شهر کرج واقع شده است.گاهی دریاچه هایی در اطراف شهرها به منظور تعدیل دمای هوا، حفظ محیط زیست و توسعهٔ گردشگری ایجاد می شوند؛ مانند دریاچهٔ مصنوعی شهدای خلیج فارس که در منطقه چیتگر تهران احداث شده است.

در میان چنین اقوامی، مرگ معمولا معلول علل طبیعی نیست، بلکه در نتیجه دخالت دیوان و ارواح خبیث اتفاق می افتد. پلنگ دره نام یکی از زیباترین منطقه های سرسبز جنگلی در استان مازندران است عبور یک رودخانه از میان آن جذابیت آن را دوچندان کرده. در این روش مقداری از خاک رودخانه را برداشته و درون ظرفی به نام لاوک میریزند و سپس با حرکات ملایم و دورانی، سعی میکنند شن، ماسه و سنگ را از داخل لاوک خارج کنند تا طلا که سنگینتر است، در ته لاوک پیدا شود.

از قلعه الموت می شه به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین قلعه های ایران نام برد. در دامنه جنوبی کوه قلعه، خندقی به طول تقریبی ۵۰ متر و ۲ متر عرض وجود دارد که برای آنکه مهاجمان نتوانند به قلعه راه پیدا کنند آن را از آب پر می کردند. این قلعه، در بالای کوهی وسیع و مسطح واقع شده و پرتگاههای مخوفی آن را دربر گرفتهاند. به طوری که رسانههای پخش زنده معمولا چند ثانیه زودتر از زمان پخش برنامه، آن را دانلود میکنند تا در صورت قطع کوتاهمدت اینترنت در زمان پخش، صدا یا نمایش ویدیو برای کاربر ادامه پیدا کند.

اگرچه هنوز هم در سرشاخههای رودخانههای گیلان اندک معدودی از ماهیان توانای زیستن دارند اما با وارد شدن به دشت و جلگه، رودخانهها دیگر میزبان ماهیها نیستند بلکه دست بشر توانسته با اقداماتی به ظاهر توسعه طلبانه، این حیات را به راحتی نابود کند. شما عزیزان خریداران محترم میتوانید برای خرید ویلای معرفی شده و یا دیگر ویلاهای مشابه در خزرشهر جنوبی چه در بافت جدید و یا بافت قدیم و شهرک دریاکنار برای خریدی به یاد ماندنی با تیم املاک ویلای من درشهرک دریاکنار به آدرس شهرک دریاکنار خ اول نبش کوچه هفتم به مدیریت محمد علیزاده کارشناس فروش ویلا در منطقه به ویلای دلخواه خود برسید.

علاوه بر مسافرانی که از استانهای دیگر به لوسان میآیند؛ مردم تهران و کرج نیزبسیار به این منطقه علاقهمند هستند. از این دریاچه می شه به عنوان معجزه طبیعت نام برد. دریاچه لتیان، پشت سد لتیان که روی جاجرود ساخته شده، تشکیل شده است و زیباییهایی دارد که شاید برای جایی به این نزدیکی به شهر شلوغ و پردود تهران عجیب به نظر برسد. البته از هرانده تا غار بورنیک باید حدود دو ساعت پیاده روی کنید.

اما رودخانه سن در شهر پاریس مانند نشان هویت آن است چرا که در حاشیهی این رودخانه بناهای تاریخی مهم قرار دارد و پلهای زیبای بسیاری بر روی رود سن واقع شده است. عکاس و منبع عکس: مصطفی غلام نژاد از خبرگزاری تسنیمرود کارون از رشته کوه زاگرس و زردکوه بختیاری در استان چهار محال و بختیاری سرچشمه میگیرد. اگرچه در گذشته به جز ماهیگیری میتوانستید در دریاچه پشت سد کرج شنا و قایقسواری و جتاسکی را هم تجربه کنید اما این روزها این تفریحات جمع شده است، با این حال پیک نیک در کنار این دریاچه و لذت از منظره زیبای اطرافش همچنان ممکن است.

قرار گرفتن مجموعه ای از کوه ها در کنار هم باعث به وجود اومدن این گودال طبیعی شده که اکنون دریاچه ای زیبا و چشم نواز با آب و هوایی مطبوع برای یک مسافرت یک روزه هست. علاوه بر گروه جلبک های سمی گروه دیگری از جلبک ها هستند که سمی نیستند ولی زیان آورند و در اصطلاح به آن ها جلبک های مضر گفته می شود. با توجه به مقایسه های انجام شده غلظت فلزات در رودخانه کارون نسبت به استانداردهای موجود در حد بالاتری بوده که این مهم آلودگی آب های زیرزمینی و محصولات کشاورزی و حیات وحش را نیز سبب شده و در نهایت سلامت انسان ها در معرض مخاطرات جدی قرار خواهد گرفت.

ساکنان محلی بر این باورند که محمد حنفیه در بالای این ایوان قصری ساخته بوده که امروزه از این قصر به جز تکههایی سفالی چیزی باقی نمونده. وقتی چشمتون به دو سه روز تعطیلی پشت سر هم توی تقویم میخوره بدون شک اولین چیزی که به ذهن تون می رسه رفتن به مسافرت و خلاص شدن از استرس و اضطراب زندگی مدرن امروزی است. روز و ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ شب. وقتی تعطیلاتی در کار نیست و آخر هفته همان دو روز معمول است، قرار نیست برنامه سفر را کنار بگذاریم. یکی از تفریحاتِ طبیعی قابل انجام در پارک که من نیز به آن پرداختم، حدود دو کیلومتر پیادهروی در جنگلهای موز و لذت بردن از تماشای حیات وحش و پرندگانِ پارک است که با حضورِ راهنمای پارک انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید