مقاصد پرطرفدار سفر یک روزه+مسیر دسترسی

یکی از تحولات مهمی که موجب رشد جمعیت و شلوغی محله از بدو بوجود آمدن آن شد، ساخت مجتمع تجاری- اداری بوستان در قلب محله پونک یعنی در میدان پونک بود. فراتر از این، غفلت آگاهانه از برگزاری آئین تشییع و تدفین درباره ی گناهکاران و دشمنان و نیز کوشش برای از میان بردن چنین افرادی گناه بزرگی برای زندگان به حساب می آید، چرا که از این رهگذر ممکن است در راه سعادت فرجامین فرد در گذشته مانع بوجود آید.

همه اینها نباید باعث شود که آب را از سرشاخههای کارون به داخل زایندهرود سرازیر کنیم، این از همان راهحلهای ساده است که عضو کارگروه آب شورای هماهنگی شبکه ملی محیطزیست و منابع طبیعی کشور میگوید:«روشهای ساده، درد را برای مدتی تسکین میدهد ولی رودخانه را به درد دیگری مبتلا میکند. اما فراموش نکنیم که زایندهرود رودخانهای کوچک و محلی نیست و در این حوضه باید همانند دریاچه ارومیه نگاه و عزم ملی معطوف باشد.

در این تجمع، که در مقابل پل خواجو برگزار شد، حاضران خواستار اختصاص حق آبه کشاورزان حاشیه زاینده رود شدند و از دولت ایران خواستار عملی کردن وعدههای خود در این مورد شدند. نخستین کسانی که در این منطقه ساکن شدند از کارمندان دولت و از طبقهی متوسطی بودند که به صورت خانوادگی وارد این محله شدند، اما کم کم ترکیب محله عوض شد و در حال حاضر افراد از هر صنف و به صورت مختلط در این محله ساکن اند. محله دریا در شمال، بزرگراه همت در جنوب، رودخانه پونک در غرب و رودخانه درکه در کنار بزرگراه چمران و محله ونک (ملاصدرا و ده ونک) در شرق این محله، حدود چهارگانه شهرک غرب را مشخص میکنند.

روستاهای درکه و فرحزاد در شمال منطقه و روستای طرشت در جنوب منطقه از جمله سکونتگاههای قدیم منطقه هستند که سیمای تاریخی منطقه را شکل میدهند. پلها و سدهای تاریخی از جمله مهمترین ویژگیهای رود دز بهشمار میآیند. رود نیل از کشورهای اوگاندا، سودان و مصر و از شهرهای مهمی مانند خرطوم (پایتخت سودان) و قاهره (پایتخت مصر) میگذرد و سرانجام به دریای مدیترانه میریزد. روستای خوش آب و هوا و مسیحینشین خوردین در پاییز سال ١٣۴٠ توسط گروهی از مهندسان آمریکایی با رویای ساخت تهرانی مدرن، تبدیل به شهرکی شد که به دلیل شباهت شهرسازیاش با مدل های آمریکایی، شهرک غرب نام گرفت که بعد از پیروزی انقلاب، به شهرک قدس تغییر نام داد.شهرک غرب یا شهرک قدس، یک منطقه لوکس و مدرن و از محلههای اعیاننشین شهر تهران است که در شمال غربی پایتخت و در محدوده منطقه ۲ شهرداری قرار گرفته است.این منطقه به دلیل داشتن شهرسازی مدرن، خیابانکشیهای عریض و استاندارد، تراکم جمعیت پایین، آبوهوای پاکیزه، امکانات رفاهی، خانههای ویلایی با معماری متفاوت و دسترسی آسان به شریانهای اتوبانی شهر، به یکی از گرانقیمتترین مناطق مسکونی تهران بدل شده است.شهرک غرب دارای هفت فاز مسکونی است.

رودخانه ارس یا آراز چایی از جاذبه های جلفا،بسیار سیلابی است و در بیشتر فصول سال گل آلود است و پس از طی مسافتی به دریای خزر می ریزد. این نام برگرفته از واژه “Ἀσία’ ” از یونان باستان است. این کارشناس توضیح میدهد: «ما در سالهای خشکسالی تا ۷۰ هزار میلیارد تومان خسارت خشکسالی میدهیم که این ناشی از همین نگاه افراطی به کشاورزی است و صحیح نیست. سد دوستی افغانستان و هند در ولایت هرات كه با بودجه 290 میلیون دلار توسط هند ساخته شده است و قبلا به عنوان سد سلما شناخته می شد، وابستگی كابل به همسایگان خود برای تامین برق را كاهش داده است و حدود 75 هزار هكتار زمین را آبیاری می كند.

این دره پیشتر به محلی برای افراد کارتن خواب و معتادان متجاهر تبدیل شده بود که طرح پاکسازی آن از ۳۰ آذرماه امسال با همکاری پلیس، دادستانی، شهرداری و دیگر نهادها آغاز شده تا به یک محل امن تبدیل شود، دره فرحزاد قرار است به بوستان تبدیل شود که با انتقادهایی از سوی اعضای شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر از بینبردن سرمایههای طبیعی و تغییرات کالبدی مواجه بوده است. این مجموعه امکاناتی از جمله 3 استخر مجزا برای آقایان، بانوان و استخرVIP، سرسره های متفاوتی از قبیل سرسره سرعت به ارتفاع 18 متر، سرسره آهسته به ارتفاع 15 متر، سرسره پیچ ، سرسره دوقلویی ، چاله فضایی پارک ساحلی آفتاب 17 متر و استخر موج آن 35 متر بوده و همچنین پارک ساحلی آفتاب رودخانه ای به طول 170 متر، دو تونل سنگی، چشمه جوشان آب که از دل سنگ های غار می تراود و دارای آبشاری خروشان با بیش از 18 متر ارتفاع و نیز استخری به عمق 12 متر با نمای طبیعی اعماق اقیانوس مخصوص علاقه مندان غواصی برای اولین بار در ایران در مجموعه پارک ساحلی آفتاب مشهد ساخته شده که هر کدام جذابیت های خودش را دارد.

که آب های گرم جریان خلیج در کنارهای اقیانوس اطلس در جریان است که باعث اعتدال اقلیم منطقه شده است. همچنین این منطقه از نظر سرانه فضای سبز در وضعیت مطلوبی قرار داشته و دارای سرانه فضای سبز 17 متر، بدون احتساب پارک جنگلی کوهسار است. پونک از نظر فضای سبز و آب و هوا به خاطر موقعیت جغرافیایی کوهپایه ای، داشتن پارک های متعدد و کوچه های پهن و بزرگ از آب و هوای خوبی برخوردار است. بوستان نهج البلاغه یکی از جاهای دیدنی تهران است که به حالت پلهای ساخته شده است و با داشتن فضای سبز بسیار زیاد، تبدیل به یکی از زیباترین بوستانهای تهران شده است.

داشتن 8 مسیر پیادهروی، پیست دوچرخهسواری در حدود 9 هزار مترمربع، داشتن 1800 متر فضا برای ورزش همگانی و 3 زمین بازی مخصوص کودکان، نهج البلاغه را به یکی از جاذبههای گردشگری و تفریحی محبوب در منطقه 2 تهران تبدیل کرده است. یکی از دیدنیهای معنوی در پارک نهج البلاغه تهران، یادمان زیبایی است که برای سه شهید گمنام طراحی شده است. فاصله روستای دماوند تا دریاچههای تار و هویر تقریبا ۳۰ کیلومتر است. با توجه به فاصله حدود ۸۰ کیلومتری بند کمال خان با مرزهای ایران، پیش بینی شده بود حداکثر در سه تا چهار روز آب جاری شده به مرزهای ایران و هامون تشنه برسد.

به همین دلیل، ساخت سد در بالادست که بتواند مانع سیلاب شود و سطح تالاب را تثبیت نماید برای زندگی اهالی که مدام با کم و زیاد شدن مساحت دریاچه باید مهاجرت کنند نیز مؤثر است. رودخانهای خروشان این دو فاز را از یکدیگر جدا ساخته و وجود چندین پل زیبا بر روی رودخانه و قرارگیری آن کنار درهی فرحزاد تهران فضایی دلنشین را برای گردشگران در این پارک فراهم کرده است. حوالی میدان پونک در این محله تنها فضایی است که واحد های اداری در آن به صورت چشم گیر فعالیت میکنند.

در شمال محله پونک، محله حصارک واقع شده است و جنوب آن به بزرگراه شهید همت (محله باغ فیض) ختم می شود. نام آن رودخانه پونک است و مهمترین جاذبهی طبیعی پارک نهج البلاغه به شمار میرود. رودخانه «کانیو کریستالس» که به نام رودخانه پنجرنگ هم شناخته میشود، تماشاییترین شگفتی طبیعی در کشور کلمبیا به شمار میرود. چراکه این روزها شهر تهران از سمت غرب با سرعت زیادی در حال گسترش است و شاید بتوان گفت که معروفترین و شناخته شدهترین پارکهای پایتخت، پارکهایی هستند که در غرب این شهر واقع شدهاند. سینما گیم هفت بعدی پارک نهج البلاغه، بزرگترین و عریضترین پرده سینمایی را دارد و آرشیو فیلمهایش هم آرشیو غنی و نسبتا کاملی است.

خاک های بلوطی رنگ از لحاظ پوشش گیاهی غنی تر از خاک های قهوه ای استپی است. پارکی که علاوه بر وسعت زیاد، جاذبههای بیشمار بسیاری را در خود جای داده است. پارکینگ و آسانسور را داراست ، آپارتمانی با امنیت بالا و آسایش زیاد است و جدا از پارکینگ کوچه در بهترین فرعی قرار دارد که جای پارک بسیاری دارد. در طول سالهای اخیر، کوهای اطراف اوشون فشم تهران، توجه کوهنوردان سراسر کشور را به خود جلب کردهاند و بسیاری از گروههای کوهنوردی برای ارزیابی مهارتهای کوهنوردی خود یا جمعآوری گیاهان وحشی به این ناحیه سفر میکنند.

معنی: پس از مدتی دانش آموزان در جشن تولد خانم معلم برایش هدیههایی آوردند و ساره برای خانم معلمش هدیهای در ورقهٔ روزنامهای آورد. از نظر تقسیم بندی مناطق شهرداری، اکثریت مساحت جغرافیایی پونک در منطقه ۵ و بخش کوچکتری از آن در منطقه ۲ شهرداری قرار میگیرد. این پارک در حدود 55 هکتار مساحت دارد و گونههای گیاهی متنوعی را در خود جای داده است. مهمترین محصولات قریه پونک انار، انجیر، انواع میوه و سیفی جات و غلات بوده است. اگر تصمیم و یا قصد دارید روزانه و چند روزی را در تهران سر کنید این آپارتمان دو خوابه در پونک از بهترین گزینه های انتخابی پیش روی شماست.

امکانات اتاق خواب ها:سرویس خواب کامل دو نفره با خوشخواب نرم و پاتختی پتو و حلفه ، رو تختی های شیک ، میز آرایش،وسایل یکبار مصرف در اتاق خواب به صورت مجزا واقع است ، تصویری،کاغذ . در هر اتاق خواب نور گیر مستقیم دارد و منزل غرق در نور است. این واحد با ابعاد 85 متر مربع دارای 2 خواب بزرگ و مناسب پنجره خور نور گیر فوق العاده است منزلی خوش نقش است که قبل دسترس شما عزیزان میباشد .واحد تمام وسایل ها را دارا بود و بقولی فول فرنیش شده است این واحد برای اقامت 4 الی 5 نفر مناسب است.

گستره کامل سنسورهای هوشمند آب در دسترس برای زیرساختهای واسپموت و کلید اتصال و سنجش کردن! به گزارش مهر, تابستان که میشود دلبریهایش را به اوج میرساند، یا شاید حوالی این روزهای مردادی بشود با این زیبای خفته در دل آلپ ایران چشم در چشم شد. در بررسی کهنالگوی «خود»، یونگ دریافت که این کهنالگو ارتباطی ناگسستنی با فرایند فردیت روانی دارد؛ به تعبیری «خود» همان کهنالگوی تمامیت و یکپارچگی است. کفپوش داخلی این ساختمان از سرامیک است.

اجاره روزانه واحد فول مبله در پونک این آپارتمان مبله منطقه 1 تهران است این آپارتمان مبله روزانه بهترن انتخاب برای شما عزیزان است زیرا این واحد آپارتمان در موقعیتی قرار دارد که دسترسی عالی و آسانی به منطقه غرب و شمال غرب را دارد. اگر به هر دلیل عازم تهران هستید میتوانید این اپارتمان اجاره روزانه واحد فول مبله در پونک را انتخاب کنید . در سالهای اخیر خرید ملک و خانه در پونک مورد استقبال زیادی قرار گرفته است که می تواند به دو دلیل عمده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید