مطالعه زيست محيطي رودخانه جاجرود (فون و فلور)

پس از انجام این اقدامات جسد را در پارچه می پوشانند.( van , 1950: 2/513)آن گاه جسد را از خانه خارج می کنند و بر بستری که از علف ساخته شده است به گونه ای قرار می دهند که روی آن به آسمان باشد. وی هدف از نصب حفاظ بر روی پل رودخانه اترک در محدوده شیرکوه این شهرستان را ایمنی، حفاظت و جلوگیری از بروز حوادث ناخوشایند عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه مکان تفریحی کوهستان پارک شیرکوه در این مسیر قرار گرفته و شاهد تردد بسیاری از شهروندان در این محور هستیم نصب این پل امنیت بیشتر را به همراه دارد.

و پل نوروز در مرز ارمنستان. در سمت جنوب شرق به ایرا، شهرستان دماوند و پلور آمل منتهی میشود. فرعی ای که از سمت امامزاده قاسم شروع شده و به روستای الیمستان ختم می شود. از سمت شرقی و شمال شرق به قلۀ بلند آوازۀ دماوند میرسد. چشمه های آب معدنی، رودخانه آبنیک، غارهای دستکش و دشت های آرام و سرسبز از جمله جاذبه هایی هستند که سفر به آبنیک را تا این اندازه پرطرفدار کرده است.

به همین دلیل آجرها را قبل از بکار بردن از آب اشباع نموده که به این عمل زنجاب کردن می گویند. در صورت امکان یک شب را در همان محدوده به صبح برسانید تا بتوانید با فراغ خاطر از مناطق دیدنی آن لذت ببرید. به راحتی میتواند خستگی یک هفته تلاش بیوقفه را از بین ببرید و انرژی مضاعفی برای شروع یک هفتۀ بینظیر و سرشار از موفقیت و بهروزی را به ارمغان بیاورد.

مرحله دوم قربانی، زمانی است که انسان باور پیدا کرد که خدایان مراقب بهروزی و سعادت آنها هستند و ازستایش خشنود میشوند و میتوان از آنها درخواست مساعدت نمود. کوهنوردی و جنگل نوردی در اطراف دریاچه سد لتیان از دیگر تفریحاتی است که میتوان در سفر به این منطقه زیبا تجربه نمود. دریاچههای تار و هویر مکانی مناسب برای ماهیگیری، سد امیرکبیر و لتیان و دریاچه شورمست در جاده فیروزکوه مواردی مناسب برای تفریح و پیکنیک های تابستانی انتخاب کنید. چشمه آب معدنی دریابک در ۸ کیلومتری زرین دشت از توابع فیروزکوه قرار دارد.

روستای کن سولقانکه در فاصه 30 کیلومتری تهران قرار دارد، به دلیل آب و هوای کوهستانی اش در اواخر هفته در تابستان و بهار پاتوق افراد زیادی می باشد. یکی از بهترین جاهایی که می توان برای فرار از تابستان های گرم تهران انتخاب کرد، رفتن به دریاچه های اطراف این شهر می باشد. این سریال که در کره در ۲۴ قسمت از ژانویه تا آوریل ۲۰۰۹ به نمایش در آمد از سوی کمپانیای با نام «گروه هشت» ساخته شد. یکی از جذابترین جاهای دیدنی اطراف تهران با نام دشت لار شناخته میشود.

اگر شما هم در پایتخت بزرگ ایران مشغول به زندگی هستید و زمان زیادی برای مسافرت های چند روزه در اختیار دارید، می توانید با انتخاب طبیعت اطراف تهران و یا سایر جاهای دیدنی اطراف تهران به یک مسافرت شاد و مفرح بپردازید. این مناطق فاصله بسیار اندکی با تهران داشته و می تواند گزینه مناسبی برای سفرهای یک روزه باشد. از معروف ترین آبشارهای اطراف تهران می توان به آبشار ۲۲۰۰ متری ایگل در جاده ی لواسانات اشاره کرد.

روستای برگ جهان مناسب ترین گزینه برای سفر در فصل بهار و تابستان به شمار می رود. می­توان گفت هر پدیدۀ اجتماعی و طبیعی یا معنوی که موجب سازگاری، همحسی و تعادل میان انسان و جهان گردد، حس زیبایی را برمی­انگیزد و عکس آن حس زشتی را ایجاد میکند. میزان شاخص (HQ) برای هر دو ماهی کپور معمولی و آمور به ترتیب برابر 348/0 و 244/0 و همچنین مقدار (HI) هر دو گونه ماهی نیز کمتر از یک به دست آمد. آبشار پسچویک و آبشار موآب به ترتیب 15 و 180 متر ارتفاع دارند.

قدم زدن های طولانی مدت در دره زمان، عبور از جنگل مه آلود پاسند نیز می توانند لحظات هیجان انگیزی را به همراه داشته باشند. اگر سحرگاهان قدم در راه رسیدن به الموت بگذارید، میتوانید علاوه بر لذتبردن از طبیعت منحصر به فرد این منطقه از تماشای صحنۀ بینظیر طلوع خورشید نیز بهره ببرید. روستای ارنگه علاوه بر جاذبههای طبیعی خود، از مکانهای تاریخی بسیاری برخوردار است. آبشارهای موآب و پسچویک در روستای افجه، آبشار لت مال در شمال وردآورد، هفت چشمه در روستای ارنگه کرج و آبشار تهران که روبروی دریاچه چیتگر قرار گرفته اند، از بهترین انتخاب ها برای افرادی می باشند که به دنبال داشتن سفری کوتاه و متفاوت و بازدید از جاذبه های اطراف تهران هستند.

به همین خاطر می توانید در سفرهای کوتاه تان در مناطق اطراف تهران، لحظاتی را در امامزاده ها سپری کنید. قاعدتا در هر استانی که باشیم جاهای دیدنی اطراف ما گزینه مناسبی برای سفر کوتاه و یک روزه محسوب میشه. خمده و دریابک جزو مقاصد پرطرفدار برای سفر یک روزه محسوب میگردند. یکی دیگر از مقاصد قابل توجه بر ای سفر یک روزه میتواند دریاچۀ شورمست باشد. این روستا می تواند بهترین گزینه برای سفرهای یک روزه شما باشد. یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز روستا افجه است.

با قایقرانی کردن در رودخانه سفید رود که یکی دیگر از زیباترین و مهمترین رودهای ایران است؛ علاوه بر تجربه هیجان گذر کردن از امواج متلاطم، میتوانید از تماشای مناظر زیبا و بینظیر و منحصربفرد شمال لذت ببرید. آبشار کر و دو چشمه گوهر و اشک جز زیباترین بخش های روستای کرکبود هستند که هوش از سر هر گردشگری می پراند. حتی در جمعی از عاشقان طبیعت، هر کس نظر خاصی در مورد بهترین مناظر طبیعی دارد. کهنالگوی «جنگجو» ممکن است در یک سامورایی ژاپنی، سرباز ارتش، عضو یک دسته خیابانی و یا حتی زیستشناسی که برای بردن جایزة اول یک مسابقة علمی رقابت میکند وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید