رودخانه ها کجا گم میشوند؟

بهمن هوشمند اظهار داشت: عوامل دیگری چون ایجاد زهکش های مصنوعی در اراضی کرانه ای اترک و خشک کردن این زمین ها و یا آتش زدن نیزارها با هدف توسعه زمین های کشاورزی هم مزید بر علت شده و موجبات تخریب این زیستگاه های طبیعی را فراهم آورده اند. جاده چالوس زیبایی همیشگی خود را داشت و قله های پوشیده از برف آن حکایت از بارش سنگین برف در روز های قبل را میکرد . محله پونک یکی از بهترین محلات منطقه 5 تهران است. اما اگر قایق بادی همراه داشته باشید، قایق سواری به یکی از بهترین تفریحات شما در این دریاچه تبدیل خواهد شد.

تعبیر خواب رودخانه در قبرستان ، معنی دیدن رودخانه در قبرستان در خواب ما چیست همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم تعبیر خواب سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد. از آنچه در ترجمهء اپولونیوس طوانه ای گفته شد، نیک برمی آید که بلیناس حکیم صاحب الطلسمات هم اوست. حاکم کرزانرود که خرابه های قلعه متصرفی آن در بالای تپه ای واقع در محمد آباد کرزان است چنان رفتار وحشیانه ای داشته که به او لقب خر(مروان حمار)داده اند ومتاسفانه تمامی اسناد تاریخی دیار ما را از بین برده و احدی جرات نوشتن تباهکاریهای این حمار بنی امیه و نزدیکانش را نداشته ،پس مدارک واسناد من زمین ها،جای کارخانه های روغن کشی ،جای کارخانه های تولیدی و صدها مکان است که در کرزان وجود دارند واسناد کاغذین من مجموعه ی کتابهای اوستا است که از زبان دین ودبیره به فارسی امروزه ترجمه کرده ام.

با نبودن آب همه این گیاهان در کوتاه ترین مدت از بین خواهند رفت. ساختمان دی اریتور ها در این دستگاه تبادل حرارتی بین فاز مایع و فاز بخار به وسیله قطعات لوله آلومینیومی انجام می شود. رودخانه بازفت در جهت شمال غربی- جنوب شرقی و تقریباً به موازات روخانه کوهرنگ از شاخههای تشکیل دهنده کارون میباشد و شاخه های فرعی پرآب متعددی مانند آب شنگی و آب ترکی و تشنوی آن را تغذیه میکنند. گروه اول جهت دریافت یک سری از لوازم فنی امانی از انبار هیات کوهنوردی تهران که زحمت هماهنگی آن را آقای ساریخانی کشیده بودند و همچنین خرید مقداری مواد غذایی مورد نیاز و گروه دوم جهت خرید کسری های لوازم شخصی کوهنوردی اعضای گروه از میدان منیریه .

صبح روزجمعه 94/11/30 ساعت 7:30 از خواب بیدار شده و پس از خوردن صبحانه ای که آقای افخمی زحمت تهیه آن را کشیده بودند ، با بوسیدن قرانی که در دست های آقای دارابی دوستی که دیگر در باورمان با تراوت تر از باران است گذشتیم و سوار ماشین های کمک داری شدیم که قرار بود ما را به قرارگاه ونداربن برسانند . ساعت 15:45 تهران را به قصد جاده چالوس ترک کردیم و در میدان حافظ کرج سه نفر از دوستان از نظر اباد کرج به ما ملحق شدند . ساعت 23 به تهران رسیدیم و شب را میهمان دوست عزیزمان آقای محسن نوری بودیم که از دوستان قدیمی آقای کیانی بودند .

مجموعه موجهای خروشان، همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب آماده خدمترسانی به هر دو گروه بانوان و آقایان به صورت نیمه وقت یا تمام وقت است. برای دیدن آبشار زیبای هشتر خان باید از جاده زنجان- طارم وارد راه خاکی و ناهمواری شد و پس از عبور از امامزاده حسن مثنی و روستای امام بهآبادی لار رسید و از آنجا تا آبشار را حدود دو ساعت پیاده پیمود. در بیشتر موارد نتایج بررسی کیفیت منابع آب چه از نظر مدیران و چه از نظر عموم مردم بسیار تخصصی است و حاوی جزئیات بسیاری است که حتی برنامهریزی در خصوص منبع آب را دچار مشکل میکند.

پلها و تونلهای بسیاری از عرض این رودخانه گذشته و شمال و جنوب لندن را به هم پیوند میدهند. صنعت مهم دیگری که در گذشته از دسترسی خارجی محروم ماندهاست، هوافضا است. معمولا مرگ مقدمه ای برای مواجهه با داوری و نیز واقعه ای تلقی می شود، که از رهگذر آن فرد از چیزهایی که برای او ناخوش است رهایی می یابد و به چیز هایی که در آرزوی آنها بوده است دست می یابد. همین اقدام است که کابل را با کشورهای پایین رود درگیر منازعه میکند. مدام واژه هایی چون ونداربن ، کشتی سنگ ، سر چال ، علم چال و سیاه سنگ ذهنمان را درگیر خود و این صعود کرده بود .

ما دانستیم که یک گروه از همدان در پناهگاه سرچال است و برای من جالب بود که بدانم آن ها شماره ما را از کجا پیدا کرده اند که بعد دانستم از روی شماره موبایلی که روی وسایل بارگذاری شده امان نوشته بودیم ودر پناهگاه سرچال موجود بود با ما تماس گرفته اند ، آقای موسوی از وضعیت بسیار خراب بالا میگفت و اینکه مه بسیارغلیظی منطقه را پوشانده و از اینکه تعدادی از نفرات گروه شان هنوز از علم چال به پناهگاه نرسیده اند نگران بود و به ما توصیه کرد که به هیچ عنوان صعود نکنید که ما در جواب ایشان گفتیم که ما با پیش بینی و آگاهی از وضعیت هوا طبق برنامه امان امروز و فردا را در قرارگاه خواهیم ماند وپس فردا به قصد سرچال صعودمان را شروع میکنیم و به ایشان نیز توصیه کردیم در صورت بروز هر گونه مشکل برای آنها روی تیم ما به عنوان تیم پشتیبان حساب کنند .

ساعت حدود 8 شب بود که آقای موسوی سرپرست تیم همدان مجددا تماس گرفت و از رسیدن تیم دیگرشان از علم چال به پناهگاه سرچال خبر داد . همه می دانستیم که صعود سخت و دشواری در پیش روی داریم ولی از آنجا که در برنامه بارگذاری آشنایی نسبی با منطقه پیدا کرده بودیم و تیم ما آن موقع نیز تا زیر گردنه سیاه سنگ ، همانجایی که قفل صعود به قله علم از آنجا گشوده می شود صعود کرده بود ، بسیار امیدوار به فتح قله بودیم و من بارها در عالم خیال ، خود را بر فراز آن دیواره سحرانگیز تصور کرده بودم ، همانجایی که میدانستم چشم انداز هایش بی اختیار اشک شوق را بر گونه ها یمان جاری میکند و باد های سرد ش جان های خسته امان را غسلی دوباره خواهد داد .

شرایط سختی پیش آمده بود ماه ها تمرین و برنامه ریزی و بارگذاری و از یک سو و خطر وقوع بهمن در اثر ناپایداری برف از سویی دیگر . برفی که دیشب باریده بود مسیر را کاملا پوشانده بود و به علت ریزش بهمن از ابتدای مسیر ما مجبور بودیم بر خلاف برنامه بارگذاری که از سمت چپ رودخانه سرد آب رود صعود کرده بودیم این بار از سمت راست رودخانه عبور کنیم . ما مجبور بودیم بقیه مسیر تا قرارگاه ونداربن را پیاده طی کنیم ، علم کوه اولین هشدارش را به تیم ما داد .

بنابراین ما تصمیم گرفتیم در تاریخ 94/11/28شیراز را به قصد کلاردشت ترک کنیم و با بودن در منطقه و با توجه به وضعیت آب و هوا صعود را برنامه ریزی کنیم . ساعت 22:30 به کلاردشت رسیدیم و از آنجا که میدانستیم گروه اسپیلت ساعاتی قبل پس از صعود از قله به محل فدراسیون رودبارک رسیده است بلافاصله به قصد فدراسیون ودیدن آنها و گرفتن اطلاعات منطقه عازم رودبارک شدیم . با توقفی کوتاه در قرارگاه رودبارک و گرفتن عکس هایی به یادگار مسیر را به سمت قرارگاه ونداربن ادامه دادیم.

آبشار آب ملخ در حوالی روستای آب ملخ از توابع بخش پادنا شهرستان سمیرم استان اصفهان قرار دارد. اولین بهمن سنگین را در محل گوسفند سرای اول دیدیم ، بهمنی که تمام سطح رودخانه را پوشانده بود و حجم عظیمی از برف از دل کوه روانه پایین شده بود . به هر حال ما یک تیم بودیم و میبایست همه جوانب در نظر گرفته میشد و از آنجا که ما از کوه یاد گرفته ایم که همواره صبور باشیم تیم ما تصمیم به بازگشت گرفت و امیدواریم سال آینده قله سر بلند علم کوه برما منت گذاشته و پذ یرای جان های مشتاقمان باشد .چند عکس به یادگار گرفتیم و عزم بازگشت کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید