درباره سریال رودخانه برفی

قدر مسلم ، با توجه به اهتمامی که در برنامه چهارم توسعه به بخش گردشگری وعلی الخصوص گردشگری روستایی و معرفی روستاهای نمونه گردشگری کشور بعنوان یکی از راهکارهای بیرون آمدن از چالش اقتصاد تک محصولی و روی آوردن به تشویق بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در این بازار زود بازده و معرفی چهرهای زیبای فرهنگی و طبیعی ایران عزیز به جهانیان و همچنین توجه وافر به روستا و روستایی ونگرش آگاهانه و کارشناسانه به توسعه روستایی و پتانسیلهای بالقوه و بالفعل توسعه در روستاها بعنوان ابزاری جهت رسیدن به خودکفایی در بخش کشاورزی و ارائه راهکاری مطمئن برای معذل بزرگ مهاجرت بی رویه ی روستاییان به شهرهای بزرگ شده است ، توجه کارشناسانه وبرخورد علمی با جاذبه های گردشگری روستای خورنج وایجاد مشوقها و تسهیلاتی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این روستا می تواند در توسعه ی همه جانبه ی روستای خورنج و دیگر روستاهای منطقه و احیای فرهنگ و هنر روستاییان و ترویج صنایع دستی منسوخ شده و بازیافت هویت کم رنگ روستایی در میان روستاییان و مهمتر از همه ایجاد فضای مناسبی جهت کارآفرینی و اشتغال جوانان خلاق و تحصیل کرده وبیکار این منطقه ،بسیار کارساز و حتی معجزه آسا باشد.

در بخش شمال غربی ایران نیز در ارس سد مشترکی ساخته شده و برق مشترک و آبیاری مشترکی انجام می شود و به این صورت نیست که رودخانه ارس تماما متعلق به ایران باشد، البته آنجا هم درگیر خشکسالی ها شده و به نظر می رسد در مورد آنجا هم نمی توانیم روی آب منطقه حساب کنیم. رودخانه کرج از سال ۱۳۴۶ شمسی در لیست رودخانههای تحت حفاظت سازمان محیط زیست قرار گرفته است. صرف نظر از جنبههای مثبت و منفی این داستان، جاذبۀ آن و کششی که در خواننده ایجاد میکند، انگیزهای برای ترجمه و استخراج فرهنگ لغت مربوط به آن (که درآخرکتاب رودخانۀ طلایی ذکر شده) توسط مترجم شده است.

اگر چه در دی ماه چند بارندگی خوب به وقوع پیوست اما متاسفانه در بهمن ماه این وضعیت مناسب نبود. گرگان – ایرنا – مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت که با توجه به افزایش ناپایداری فصلی جو، روزهای آینده احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در دره ها و مناطق کوهستانی استان وجود دارد. یکی دیگر از رودخانه های ایران که به دریای خزر می ریزد، رودخانه بابل نام دارد که از کوه سواد کوه در دامنه کوه البرز سرچشمه می گیرند. همچنین بر اساس اعلام سازمانهای بینالمللی، ایران از سال 1998 به عنوان منطقهای دارای کمبود آب و بحرانی در این زمینه شناخته شد.

رودخانهای بسیار زیبا و بزرگ که از قله مرتفع شاهمعلم سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی ۴۰ کیلومتری از درون شهر ماسال میگذرد. 24- نوزاد قورباغه با قورباغه ی بزرگ شده چه تفاوتی دارد؟ طبیعت همیشه و در همه حال وجود دارد و شاعران با نگاه زیبااندیش خود، آن را به طرزی بسیار شگرف در اشعارشان متبلورمیسازند. در اطراف رودخانه، درختان که سایه های دلپذیری را به وجود آورده بودند، سر به آسمان کشیده بودند. گونه های درختان ، علفی ها (از جمله آبزیان) ، جنگل های بیگانه و درختان خرما متناوب هستند.

از جمله جاذبه های گردشگری که در این روستا مشهور هستند می توان به اثار تاریخی ارزشمندی از قبیل “قزلر قلعه” و سردابه هایی زیبا، سر چشمه های پر آب همچون آبشار کنگره زو ، ارتفاعات ، کوه های سر به فلک کشیده درختان جنگلی ، چشمه گلزار و چشمه سردار ، چشمه جنگلی ییلاق ، دره سرسبز کندریزو ، جنگل های فراوانش ، و در آخر مناطق ییلاقی کش گربه ، نرگسلو ، گولک ، تیغ بل با پوشش جنگلی سرسبز شان اشاره کرد. ماسال در استان گیلان واقع شده است، منطقه ای ییلاقی و بسیار زیبا در کنار کوه های تالش که در قدیم با نام رودکنار شناخته میشده است.

این بار قرار شد به کنار رودخانه برویم، پدرم میگوید این رودخانه، آبی بسیار گوارا دارد. امروزه استفاده از دریاچه های مصنوعی پشت سدها نیز بسیار نقش مهمی در تامین آب لازم برای کشاورزی و تهیه و تولید برق دارد. از جنوب این روستا به کوه های بلند 2455 متری و دره کنداب منتهی شده و رود خانه درکش از بین همه روستا که در دره قرار دارد عبور می کند. رود قرهسو 80 کیلومتر طول دارد و از شرق گرگان سرچشمه میگیرد. م. سرشک، صرفاً به توصیف طبیعت نمیپردازد، بلکه از رهگذر این توصیفها میخواهد همدردی خود را با مردم نشان دهد، مثلاً باران در منظر شاعر صرفاً پدیدة دلربا و فرحناکی نیست که از آسمان فرومیریزد بلکه ریزش باران با خود پیامی نیز به همراه دارد، آخرین برگ سفرنامه باران/ این است:/ که زمین چرکین است.

زنده یاد جمشید مشایخی، سعید امیرسلیمانی، مریم معترف و رضا کرم رضایی در فیلم سینمایی «دندان طلا» بازی کرده اند. رزا مصطفوی، فعال گردشگری در آذربایجان غربی، در خصوص شهر ماکو و کاخ سردار می گوید: شهر سنگی ماکو؛ شهر منحصربفردی که در دره میان دو کوه موازی واقع شده؛ دره ای که رودخانه زنگمار از میانش میگذرد؛ رودخانه ای که نامش آدم را یاد مار زنگی می اندازد. برای اینکه او بتواند در جهان بالا زندگی کند، باید یک نفر را به جانشینی خود در جهان زیرین معرفی میکرد.

در این روستا تا کنون ٣٨٠ نوع گیاه دارویی توسط گیاه شناسان معرفی شده که ٧٩ نوع آن از گونه ی نادر می باشد همچنین تنها جنگل بلوط شرق کشور که محل زندگی مرال (گوزن قرمز) متعلق به این روستا می باشد . وجود باغ های میوه، انواع گیاهان دارویی و شفابخش، گونه های مختلفی از حیات وحش جلوه ای خاص و بی مانند به این تفرجگاه بخشیده که هر ساله میزبان شمار زیادی از دوستداران طبیعت است.

اگر شما از آن عده افرادی باشید که دوستدار حیوانات هستند پس این مژده را به شما می دهیم که این روستا همان جایی است که شما می خواهید چرا که در این روستا انواع حیوانات از جمله میش،قوچ، پلنگ ، گرگ ،خوک ،خرس و پرندگان شکاری ازجمله عقاب ،شاهین، کبک ،و کرکس زندگی می کنند.و مهیج تر اینکه این منطقه محل زندگی مرال (گوزن قرمز) با آن هیکل بزرگ می باشد طول سر و بدن این حیوان ١6 تا٢5٠سانتی متر ،دم آن ١٢ تا ١5 سانتی متر ،ارتفاع این حیوان از زمین ١٢٠ تا ١5٠ سانتی متر و وزن آن ١٠٠ تا ٢5٠ کیلوگرم است.

ارتفاع این روستا از سطح دریا 1040 متر می باشد و قرار گیری روستای درکش زیباترین روستا ایران در طول یک دره باعث شده این نام را به خود بگیرد. آویشو در نوع خود یکی از بزرگترین و بی نظیر ترین غارهای این استان در سطح کشور بوده و بازدید از آن خالی از لطف نیست. در تحقيق حاضر به منظور بررسي و شناخت نقش اين سيل بر ويژگي هاي مورفولوژيکي رودخانه مادرسو و تعيين سطح اراضي تخريب شده در محدوده اين رودخانه، ابتدا اقدام به انتخاب بازه اي به طول 30 کيلومتر در مسير رودخانه گرديد.

من تمامیِ حسرتهایم را بخاطرِ روزهای باهم بودن در کوله باری ریختم و با چشمهای مبهوت ساکم را بستم و فرسنگها راه را برای دلم سفر کردم! فاصله هائیکه با تمامیِ وجودم آنها را کوتاه کردم! وی ادامه داد: به جرأت می گویم که با وجودی که از بسیاری از کاخ موزه ها و عمارت های اشرافی ایران بازدید کرده ام، اینهمه زیبایی و هنر حجم را در جایی ندیده ام.

در حوضه خلیج فارس و دریای عمان جمعاً 29 رودخانه با مساحت آبریز بیش از 1000 کیلومتر مربع وجود دارد که یا به درون کشور عراق جریان مییابند و پس از پیوستن به رودخانه دجله به خلیج فارس میریزند و یا بطور مستقیم به خلیج مزبور و یا دریای عمان وارد میگردند. داستان این فیلم با بازی لوییس کو، کای وانگ و رای لوی؛ در اواخر دوران آشفته حکومت سلسله هان شرقی جریان دارد. در این شهرستان بسیار زیبا بیش از ۱۷ غار وجود دارد که بزرگترین آنها نام آویشو را به خود گرفته است. در تابستان، این روستای زیبا خنکای خاصی دارد که برای فرار از گرمای تابستان پیشنهاد می شود.

مشهورترین اثر تاریخی حمیدیه، قصر شیخ خزعل (کوشک حمیدیه) است که به شماره ۳۹۸۰ در سال ۱۳۸۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. روستای درکش، به عنوان یک روستای باستانی دارای آثار تاریخی فراوانی می باشد.برج تاریخی سبز علی خان قراچورلو و تپه های فراوان، تاریخی بودن این روستای باستانی را به رخ می کشد.جاذبه های طبیعی دیگر روستای درکش از جمله ، مراتع پهناور و سر سبز اطراف روستا ،کناره های رودخانه زومار و دره کندآب نیز بیانگر زیباییهای توصیف ناپذیر این روستا می باشند. بر روی رودخانه پل های متعددی نیز در طول تاریخی ساخته شده است.

در واقع بايد به تفسير پرداخت و در عين توجه به محتواي قرارداد به طرز عملي نظر كرد كه در مقام اجراي عهدنامه طرفين قرارداد مطابق آن ( به معني ماده 331 ، ب قرارداد وين در باره حقوق عهدنامهها رفتار كرده اند اكنون بايد به بحث در باره مسايل خاص تحديد حدود رودخانه اي پرداخت . عهدنامه 28 آوريل 1924 بين فنلاند و نروژ نيز راه حل مشابهي را در خصوص جريان آب تشكيل دهنده مرز ميان اين دو دولت پيش بيني كرده است البته اين طرز عمل با نظرات دكترين متناظر نيست .

شاخهای بلند با شاخکهای منظم باعث شده تا این حیوان شبگرد و اجتماعی به عنوان یک حیوان نادر و زیبا خودنمایی کند .شاخکهایی که در ابتدا مخملی شکل بوده و با گذشت زمان تا زمان جفت گیری ، به صورت استخوانی درمی آید . برای قرن های زیادی رود نیل به عنوان طولانی ترین رود جهان شناخته می شد اما با بررسی های بیشتر رود آمازون جایگزین نیل شد. روستا گردی علاقه بسیاری از گردشگران می باشد اگر شما از آن دسته از گردشگران علاقمند روستاگردی هستید به جرات می توان گفت روستای درکش می تواند همان روستای آرمانی و رویایی شما باشد روستایی که با جذابیت های بی بدیلش به عنوان یکی از زیباترین روستاهای ایران شناخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید