ترکیه – ویکی شیعه

برای آنهایی که بهترین زمان سفر به ترکیه را مترادف با خرید ارزان میدانند، این دو موقع از سال به اضافه مناسبت هایی مثل عید فطر، میتواند بهترین زمان سفر به ترکیه باشد. لازم به ذکر است که تور ترکیه با اتوبوس نیز برگزار میشود اما نحوه برگزاری آن ها برای هرکدام از شهرها متفاوت است مثلا برای آنتالیا اغلب در فصل تابستان و برای استانبول در تمامی فصول می توان شاهد برگزاری این تورهای زمینی بود. برای شهر وان که نزدیکترین منطقه به ایران است تا شهرهای آنکارا، استانبول و آنتالیا در بازههای زمانی متنوعی از سال تور زمینی ترکیه وجود دارد.

به عنوان مثال در زمستان تور ترکیه (آنتالیا) به دلیل کاهش گردشگران بسیار زیاد و با تخفیف های بالایی عرضه می شوند اما برخی از هتل های لاکچری آنتالیا در این فصل خدماتی ارائه نمی دهند و ممکن است سفرتان جذابیتی به اندازه بهار و تابستان نداشته باشد. به احتمال زیاد بسیاری از شما همراهان عزیز فاینداتور بارها پرچم ترکیه را دیده اید، اما شاید ندانید دلایل علائمی که بر روی پرچم سرخ رنگ این کشور قرار دارد، چیست و در سفرهای خود به این کشور برای شما جالب باشد که چرا بسیاری از مردم ترکیه پرچم ایران را بر سردر خانه های خود نصب کرده اند.

شاید تصور کنید که رنگ قرمز در پرچم به معنای خون شهدا یا موضوعاتی از این دست است اما معنای رنگ سرخ بر پرچم کشور ترکیه نشان پیشرفت کشور ترکیه می باشد و رنگ سفیدی که در ماه و ستاره به کار رفته نیز نمادی از پاک دلی مردم این دیار می باشد. بسیاری از مردم کشور ترکیه در سردر خانه های خود پرچم کشورشان را می آویزند تا رضایت خود را از حکومت کشورشان نشان بدهند و این موضوع در کشورهای زیادی به چشم می خورد. فراوانی تورهای ترکیه و پروازهای ایران به ترکیه هر روزه در ساعتهای مختلف شبانه روز نشان میدهد که ترکیه مقصد سفر پرطرفدار ایرانیان است و با دارا بودن امکاناتی از قبیل پرواز ارزان ترکیه، مراکز خرید متنوع، هتلهای ارزان ترکیه که امکاناتی عالی در اختیار مسافران قرار میدهند، رستورانهای خوب با غذاهای خوشمزه، همگی به خوبی دست به دست هم دادهاند تا مقصد سفر ترکیه را در قلب میلیونها مسافر جای دهند و ترکیه را تبدیل به مقصد سفر پرطرفدار در دنیا کنند.

در حال حاضر مسئولان زینبیه روابط نسبتاً خوبی با دولت اردوغان دارند و دولت ترکیه شیخصلاحالدین را به عنوان رهبر شیعیان ترکیه مورد توجه قرار میدهد. توجه داشته باشید اگر بدون ویزا بیشتر از 90 روز در خاک ترکیه اقامت داشته باشید تخلف محسوب میشود و پلیس مهاجرت ترکیه به صورت قانونی با شما برخورد خواهد کرد. زبان مردم ترکیه زبان غالب و رسمی ترکی ( استانبولی ) با حروف الفبای لاتین می باشد و زبانهای عربی – کردی ( با اختلاط کلمات ترکی ) و گویش های اقلیت های قومی به صورت غیررسمی مورد استفاده مردم ترکیه قرار می گیرد و همچنین در گذشته با خط عربی ( عثمانی ) نوشته می شد و زبان نوشتاری این مردم از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری شمسی ( ۱۹۲۳ ) با خط لاتین نوشته می شود .

کردها بزرگ ترین اقلیت قومی در ترکیه هستند که تقریباً ۲۰% جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. افرادی که دین مسیحی و یهودی دارند تنها 0.2 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل داده اند. علاوه بر اینها، از آنجاییکه تفاوت نرخ پول کشور ترکیه با ایران در مقایسه با کشورهای دیگر دنیا مثل کشورهای اروپایی، زیاد نیست و مدت زمان پرواز به ترکیه کوتاه است، قیمت بلیط هواپیما ترکیه و قیمت تورهای ترکیه برای ما ایرانیان ارزانتر و به صرفهتر است. آنکارا پایتخت است، در حالی که استانبول بزرگترین شهر و مرکز اصلی فرهنگی و تجاری کشور است.

یعنی باید از فرصت های ترکیه برای رفع صنعت هایش بهره برداری کند که در این راستا راهکارهای قابل اقدام عبارتند از: 1- ابتکاراتی درخصوص تبادل میان سیستم های بانکی ایران و ترکیه علاوه بربهره برداری از ظرفیت طرفی ها نظیر احداث شعب بانک های دو کشور در مرزهای رسمی و متمایل راحت تر و ایجاد امکان مبادله لیر و ریال. تور هوایی ترکیه مناسب آنهایی است که میخواهند هر چه سریع تر به مقصد برسند. سفر به نقطه تلاقی آسیا و اروپا سفر به زیباییهای هر دو فرهنگ است.

امپراتوری عثمانی در حدود دو قرن یکی از قدرتمندترین و تأثیرگذارترین امپراتوری های جهان بود، تا زمانیکه ناکامی ها و فسادهای عظیم درون امپراتوری در قرن هفدهم و هجدهم میلادی باعث از دست رفتن سرزمین های بزرگ این کشور در اروپا گردید و به تدریج نشانه های زوال این قدرت نظامی نمایان گردید. مهم ترین نکته درباره شهر استانبول این است که بخشی از آن در قاره اروپا و بخشی دیگر در قاره آسیا قرار دارد و این دو قسمت را تنگه بسفر به یکدیگر متصل کرده اند. تور ترکیه زمینی هم با اتوبوس و هم با قطار برگزار می شود اما باز هم خیلی مهم است که در نظر داشته باشید کدام شهر را میخواهید به عنوان مقصدتان در نظر بگیرید.

به طور کلی ترک ها بسیار خانواده دوست ، مهربان و خونگرم می باشند ؛ ضمنا مرد رئیس و تعیین کننده خانواده محسوب می شود و زن طبق قانون ، بعد از ازدواج از نام خانوادگی شوهرش را می گیرد و جالب است بدانید چند همسر داشتنن در کشور ترکیه غیر قانونی است و ازدواج ها باید رسما در ادارات مربوطه ثبت شوند و ازدواج مذهبی ، به تنهایی ( بدون ثبت قانونی ) غیر قانونی می باشد و همچنین خواستگاری در ترکیه معمولا به این صورت است که دخترها و پسرها برای ازدواج توافق می کنند و به تفاهم می رسند و سپس خانواده ها با هم آشنا می شوند و در مورد مراسم تصمیم گیری های مهم را می گیرند .

در حقیقت درست این است که دیدنی هر شهر به صورت مجزا و کامل معرفی شود. نکته ای که کمتر درباره دین در ترکیه به آن توجه می شود این است که مسیحیت ریشه طویلی در این کشور دارد و در واقع از دوران عثمانیان بود که اسلام به ترکیه به صورت رسمی وارد و دین اصلی کشور شد. آنکارا جاذبه های دیدنی زیادی همچون استانبول ندارد و در واقع معروف ترین جای دیدنی آن قلعه آنکاراست. احتمالا به خاطر وفور مساجد و شهرت جهانی مسجد ایاصوفیه استانبول می دانید که بخش زیادی از مردم این دیار مسلمان هستند.

یکی از پر تکرارترین سوالات درباره ترکیه دین مردم این دیار است. از نظر جمعیتی پرجمعیت ترین شهر در ترکیه استانبول است که بر اساس آخرین سرشماری 15 میلیون و 52 هزار نفر در آن زندگی می کنند؛ این در حالی است که آنکارا با وجود پایتخت ترکیه بودن 5 میلیون و 504 هزار نفر جمعیت دارد. شهر افسس (Ephesus) ترکیه، که زمانی بخشی از امپراطوری قدرتمند و مشهور روم باستان بود، در میان گردشگرانی که به آنجا سفر میکنند محبوبیت زیادی دارد.

تعطیلات آخر هفته هم اغلب خانواده ها به مراکز تفریحی مثل : سینما ، تئاتر و گردش می روند و در کنار اینها مردم مهربان ترکیه به ظاهر، نظافت و آراستگی توجه فراوان دارند و فرهنگ و رفتارشان خیلی شباهت به فرهنگ کشور خودمان دارند به طوریکه در زمان عثمانی روابط بین ترک ها بسیار رسمی و قاطعانه بود چرا که در سنت های عثمانی تاکید بسیار زیادی بر ادب و رفتار صحیح می شده است و نیز اگر چه مردم ترکیه بخاطر برخورد با فرهنگ های اروپایی غیر رسمی تر و راحت تر شده اند ، اما با این همه این اوصاف همچنان اصطلاحات مودبانه و تعارف در بین مردم آنها به چشم می خورد و رعایت می شود ؛ به عنوان مثال واژه آبی (معرف آقا بیک) به معنای برادر بزرگتر ، در مقابل قارداش به معنای برادر، آبلا به معنای خواهر بزرگتر در مقابل کیزقارداش و یا باجی به معنای خواهر، برای ایجاد تمایز بین بزرگتر و کوچکتر استفاده میشود و رعایت این در بین عموم مردم حتمی می باشد در کل احترام به بزرگتر یک اصل است و کاملا رعایت می شود .

عموما پیدا کردن یک تور ارزان ترکیه از میان تورهای شهرهای پرطرفدار ترکیه آسان تر است؛ زیرا این تورها بسیار متنوعند و شما میتوانید از میانشان توری که با شرایطتان هماهنگ تر است را، انتخاب کنید. تورهای ترکیه یکی از متنوع ترین تورهایی هستند که میتوانید برای سفر انتخاب کنید. 8. میر عبدالله و شیخ حسن: هر یک از این دو امام جماعت یکی از مساجد دو گانه شیعیان در آنکارا را بر عهده دارند. تور ترکیه در طی چند سال به قدری در نزد ایرانی ها محبوب شد که امروزه بسیاری از هموطنانمان با جاهای دیدنی ترکیه آشنا هستند اما از آنجایی که توسعه صنعت گردشگری یکی از مهمترین سیاست های این کشور است همه روزه شهرهای دیگری در فهرست مناطق دیدنی ترکیه قرار می گیرند.

اقتصاد ترکیه و ابتکارات دیپلماتیک، این کشور را تبدیل به قدرتی منطقه ای کرده است، با توجه به اینکه این کشور در طول تاریخ نیز همواره از اهمیت ژئوپلتیک و استراتژیک خاصی برخوردار بوده است. از آنجایی که ترکیه از کشورهای همسایه ایران است، برای تور ترکیه هوایی، زمان کوتاهی در مسیر خواهید بود. این فرودگاه پس از آغاز به کار بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود. در این حالت، برای تور زمینی ترکیه باید تعداد روزهای بیشتری را در نظر بگیرید تا لذت کافی را از سفر ببرید. در این صفحه میخواهیم اطلاعات ضروری و مهمی درباره تور ترکیه را با شما به اشتراک بگذاریم تا اگر در حال تصمیم گیری برای سفر هستید، بتوانید با توجه به شرایط و سبک سفرتان بهترین تصمیم ها را بگیرید.

تور ترکیه هزینه های سفر شما را کمی اقتصادیتر از زمانی میکند که خودتان بخواهید پرواز و هتل بگیرید. هنگامی که ظرفیت تور ترکیه تکمیل نمیشود، آژانسهای مسافرتی شروع به اعمال تخفیف های مناسب و فروش تور ترکیه لحظه آخری می کنند. کجارو فهرستی از بهترین تورهای آژانسهای مسافرتی معتبر را به شما معرفی میکند و امکان مقایسه قیمت و امکانات و خدمات آنها را برای شما فراهم میکند تا با کمک کجارو بتوانید بهترین تور را خریداری کنید. ✦ تفاوت امکانات تور لحظه آخری ترکیه با تورهای معمولی در چیست؟ 💵 تور ارزان ترکیه ارزش خرید دارد؟ مراقب باشید سابقه وقوع برخی خطرات طبیعی نظیر: زمین لرزه های شدید، به ویژه در شمال ترکیه، در امتداد دریاچه ی مرمره تا دریاچه ی وان وجود دارد.

امامت مسجد دوم را هم میر عبدالله بر عهده دارد. دوم اینکه برای خرید تور ترکیه ارزان از خرید تورهای ترکیبی چشم پوشی کنید؛ زیرا این تورها هزینههایتان را بالا میبرند و زمان سفرتان را هم طولانیتر میکنند. زیرا ترکیبی شدن تور، یک حمل و نقل دیگر ( از شهر اول به شهر دوم ) به سفر شما اضافه میکند و این یعنی هزینه بیشتر. البته این فقط یک نمونه از هزاران دلایلی است که میتوان برای وجود اختلاف قیمت در تور ترکیه آورد. البته همانطور که توضیح داده شد همه تورهای زمینی همیشه برگزار نمیشوند و فقط بعضی شهرهای ترکیه در فصلهای خاصی تور زمینی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید