انشا در مورد گذر رودخانه – ❤️ پست روزانه

داشتم قدم می زدم که صدای دلنواز و آرامش بخشی به گوشم رسید.این صدا را دنبال کردم انگاربارقه ای از آرامش،نور و پاکی در دلم رسوخ کرده بود،هرچه جلوتر رفتم صدا بلندتر می شد و من بیشتر خوشحال می شدم.به رودخانه ای رسیدم،آنقدر هیجان تمام وجودم راگرفته بود که چیزی نمانده بودداخل آن بیفتم. به علاوه خاطرتان باشد که از لباسهایی با رنگهای شبرنگ استفاده کنید تا اگر در طبیعت گم شدید بتوانند به راحتی شمارا پیدا کنند. شب هنگام نیز مواد غذایی را در کیسه پلاستیکی قرار داده وو بر یک شاخه بلن آویزان کنید تا از دسترس حیوانات دور باشد.

همانطور که گفته شد این شهر اهمیت تاریخی بسیاری دارد که شاهد این حرف بیش از 300 اثر ثبت شده ملی است که مراغه را جزء 10 شهر برتر ایران قرار داده است. گنبد کبود یکی از بناهای تاریخی مراغه است که دارای معماری بسیار خاصی است. گنبد و سقف این برج در طول سالیان تخریب شده و از بین رفته است و امروزه برای جلوگیری از تخریب بنا از یک شیروانی استفاده شده است. در ورودی این برج یک طاق هلالی شکل وجود دارد که در زیر این طاق هلالی کتیبه با خط کوفی وجود دارد که در آن از کاشی های فیروزه ای برای تزئین استفاده شده است.

چادر های عصایی حجم بسیار کمتری را اشغال میکنند و چادر های فنری اینگونه نیستند به علاوه چادر های عصایی در برابر وزش باد بسیار مقاوم ترنئ. این شهر علاوه بر اهمیت تاریخی بسیار زیباست، و یکی از مهم ترین دلایل آن وجود رودخانه صوفی چای در مراغه است که از میان این شهر میگذرد و جلوه ای خاص به این شهر تاریخی بخشیده است. ایران شهرهای گردشگری بسیاری دارد که برخی از آنها بسیار مشهور برخی دیگر کمتر شناخته شده اند، مراغه نیز یکی از شهرهایی است که علی رغم جاهای دیدنی بسیاری که دارد در بین مردم کمتر شناخته شده است.

یکی از ویژگی های بی نظیر این گنبد طرح هایی است که بسیار ظریف و به صورت منبت کاری بر روی نمای بیرونی آن کار شده است. این گنبد که درواقع یک برج دایره ای شکل است یکی از بی نظیر ترین معماری ها را در بین بناهای تاریخی ایران دارد، متاسفانه هیچ سندی مبنی بر اینکه این گنبد مربوط به چه دوره ای و متعلق به چه شخصی است وجود ندارد، اما به نظر میرسد این گنبد متعلق به دوره ایلخانیان یا سلجوقیان بوده است. این برج در تاریخ 536 هجری بنا شده است و دارای ظاهری مدور و ساده است که از اینکه توسط چه شخصی بنا شده و مقبره ی درون آن مربوط به شخصی است هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست.

در هر صورت باید ببینید که عمدتا به چه مناطقی سفر خواهید کرد. یا شاید بتوان هر رودخانه را به قطاری تشبیه کرد که از مسیر مشخصی بر روی ریلهای خود حرکت میکند و از هر کجا که رد میشود ارمغانی از سبزی و طراوت را هدیه میکند. از طرفی روابط ترکمنستان با امریکا می تواند بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز موثر باشد. به علاوه باید حتما توجه داشته باشید که اجاق گازتان را نباید به هیچ وجه درون چادرتان روشن کنید.حتما یادتان باشد که کبریتتان را در طرفی در بسته و ضد آب قرار دهید تا از خیس شدن آن جلوگیری شود.

از طرفی نمیتوان انکار کرد که فصل پاییز، فصلی حیرت انگیز برای قدم زدن و لذت بردن از زیباییهای دشتها و کوهستانهای پوشیده از برگهای پاییزی است. به علاوه بهتر است از به همراه بردن لبنیات پرهیز کنید چرا که اغلب زود فاسد میشوند و ممکن است مسمومیت غذایی به همراه بیاورند. برای برپا کردن چادر باید یک تکه زمین صاف و مسطح را انتخاب کنید و آن قسمت را از سنگ و ساخه درخت ها تمیز کنید.

مراغه دارای دشت ها و مراتع سرسبز و وسیع و کوه های مرتفع و بسیاری از جاذبه های طبیعی که برای طبیعت گردی و دوری از شلوغی شهر ها بسیار مناسب است. • جعبه کمک های اولیه: در طبیعت گردی ها ممکن است اتفاقاتی بیافتد که از تصور شما خارج باشد بنابراین تهیه یکی جعبه کمک های اولیه با وسایل مورد نیاز ضروری ترین کاریست که باید انجام دهید ت در صورت بروز حادثه از وسایل آن برای پانسمان کردن و بند آوردن خون ریزی های جزئی استفاده کنید.

یادتان باش چهار ظرف چادر را حتما با میخ ها آهنی و مخصوص چادر به زمین متصل کنید تا در صورت وزش باد چادرتان از جای خودش کنده نشود. یکی از مواد خوراکی که بهتر است حتما همراه خود ببرید آچیل ها و مغزیجات و خشکبار هستند چرا که هم کالری مناسبی دارند و هم به خوبی انرژی مورد نیاز شمارا تامین میکنند. به علاوه بسستر نرم تری برایتان فراهم میکنند تا برروی زمین سخت و سفت با مشکل مواجه نشوید و خواب راحت تری داشته باشضید.

انحطاط تدریجی حکومت مغول در اوایل سده هیجدهم موقعیتهایی را برای جمعیت افغانستان، بلوچها و سیکها برای اعمال قدرت و کنترل خود بر نواحی گستردهای را فراهم نهاد تا زمانی که کمپانی هند شرقی بریتانیا سلطه خود را بر جنوب آسیا گسترانید. برخی نیز معتقدند این دو تن در زمان هارون الرشید به ایران آمده و قصد سفر به مشهد را داشتند که در مسیر مشهد راه بر آن ها بسته شد و به تهران آمده و در پونک پناه گرفتند.

بسیاری نیز معتقدند گنبد کبود مقبره مادر هلاکوخان بوده است، اما هیچ کتیبه ای که این ادعا را ثابت کند در این گنبد کبود پیدا نشده است. این برج برخلاف گنبد مینا ظاهری کاملا ساده دارد و به نظر میرسد یک برج دفاعی بوده، تنها تزئینات این برج را میتوان در بخش ورودی آن دید که با نماهای هلالی شکل تزئین شده است. در آن زمان حدود 32 درصد از منابع مالی طرح های توسعه منابع آب کشور به استان خوزستان اختصاص یافت و این موضوع نشان می دهد که با گذشت زمان نه تنها اعتبارات اختصاص یافته به توسعه منابع آب خوزستان افزایش نیافته، بلکه شاهد کاهش اعتبارات طرحهای توسعه نسبت به گذشته نیز بودهایم.

دیدگاهتان را بنویسید