آرامش در جای دنج و طبیعت اطراف تهران

در این مطلب جاهای مخصوص پیک نیک اطراف تهران را معرفی می کنیم که بتوانید با مراجعه به این مناطق بعد از این دوران سخت کرونا در یک بازه زمانی کوتاه به مسافرت بپردازید. اول قصد داریم جاهای دیدنی جاده چالوس را معرفی کنیم تا از مسیر هم لذت ببرید. جاده چالوس خلوتترین راه برای رفتن به شمال نیست، اما زیباترین مسیر به شمار میآید. اینجا یک مکان عالی برای کمپ زدن در طبیعت به شمار میآید. آب یکی از نیازهای اساسی بشر برای زندگیست و بنابراین رودخانه تیمز انگلستان به یک منبع غذا و قدرت انسانهای باستانی و مدرن تبدیل شده است.

تنوع زیستی برای وجود انسان در روی زمین اساسی است و در مسیر زیست پایدار استفاده میشود، منبع نامحدودی از منابع طبیعی است، و محصولات و خدمات اساسی بسیاری را به جامعه ارایه میدهد. خبرهای مربوط به سیل در حالی منتشر میشود کشور درگیر خشکسالی و بیآبی است.جدا از مسئله خوزستان که روز گذشته به آن پرداخته شد حتی در شمال کشور نیز مردم درگیر بیآبی و کم آبی هستند.یک منبع آگاه در خصوص کم آبی در استانهای شمالی به آفتاب یزد گفت: «بسیاری از شهرهای شمالی مانند نوشهر، بهشهر، آمل، چمستان و…

این روستا جز روستاهای هدف گردشگری خراسان شمالی محسوب می شود. شاخۀ شمالی آن شفارود و شاخۀ جنوبی آن خوشابر نامیده میشود. ولی نگران نباشید، میشود با اهالی صحبت کرد و روستا را دید، البته بدون ماشین. اما ابطال دائم یا موقت مجوزهای صادرشده در این حوضه به ترتیب تقدم و تاخر زمانی می تواند آرامش را به حوضه بازگرداند؛ البته قبل از این اقدام بایستی تمامی بهره برداری های غیرمجاز سطحی و زیرزمینی جمع آوری شده باشند. فن آوری نانو به معنای ساخت اتمها و مولکولها جهت تولید مواد ، دستگاهها و تکنولوژی های جدید است . مداخلات انسان در رژیم طبیعی رودهاي کورا و ارس، تغییرات کاربري بویژه جنگل زدایی و تخریب ناشی از سیلاب که به دلیل افزایش شهرنشینی ایجاد شده است، سیلاب و جریان گلی را در پایین دست حوضه کورا- ارس افزایش داده است.

این آبشار از کنار قلعه ملک بهمن عبور نموده و به سمت پایین قلعه سرازیر میگردد. چگونه رود می رود به سمت بیکرانه ها. برای تماشای این منظره می توانید از تورهای گردشگری با اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. برای اینکه آب رودخانه ها و دریاچه ها قابل استفاده برای آشامیدن باشد ، نیاز به مراحل مختلف می باشد. در سنگ های آهکیحفره دار، معمولا چشمه های پر آب و دائمی ایجاد می شود.

رفتن وسط آب و پارو زدن و دیدن منظرههای بکر و ناب، لذت خاصی دارد. ولی این کار لذت خاصی دارد. چرا که عقیده بر این است که فرد متوفی از همین گودال برخاسته، به همراه دود به آسمان می رود. تقریبا 25 میلیون نفر در این حوضه زندگی می كنند و رودخانه كابل و شاخه های آن نقش مهمی در زندگی و معیشت آنها ایفا می كنند. این رودخانه از مبداء کردستان شروع شده و با عبور از استان های کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی و اردبیل در نهایت به دریاچه ی خزر می ریزد.

البته متأسفانه طی سالهای اخیر بهخاطر کمآبی رودخانه کارون، دیگر امکان کشتیرانی در آن وجود ندارد. البته برای دیدن آبشارها باید کمی کوهنوردی و جنگلنوردی کنید. در منطقه جاجرود برخی منازل تنها دارای یک چاه برای دفع فاضلاب سرویس بهداشتی هستند و پسابهای حاصل از آشپزخانه، حمام و شستوشوی حیاط بهطور مستقیم وارد معابر شده یا از طریق لوله به رودخانه جاجرود منتقل میشود. سيلاب ها سبب میشود زمينهاي واقع در كنارههاي رودخانهها خسارت دیده و از این رهگذر زیانهای مالی بر كشاورزي و باغ های مردم وارد شود.

برای رسیدن به آهار باید در جادهی لشگرک از خروجی میدان اوشان خارج شده و وارد اوشان شوید و از آنجا راه خود را به سمت آهار پیش بگیرید. هیچ کس غیر از خودشان حق ندارد وارد روستا شود یا ماشینش را آنجا پارک کند. دره های سرسبز بنار و ملیان و چشمه های متعدد آب شیرین مانند چشمه کانی تابر و چشمه چل آشان زیبایی خاصی را برای این روستا به ارمغان آورده. برای همین اینجا همیشه خنک است. رودخانه خط پایان دارد و همیشه در جنب و جوش است و از حرکت باز نمی ایستد .

برای همین از چالوس به سمت جاهای دیگر حرکت میکنیم. اگر از تهران حرکت میکنید، باید بدانید که حدودا 200 کیلومتر راه در پیش دارید. حالا که تا اینجا آمدهاید، حیف است شهرستانک را از نزدیک نبینید. پتوی مسافرتی، قطبنما، لباس مناسب، و غذا به مقدار کافی، از چیزهایی هستند که بد نیست با خودتان بیاورید. خب، از همان اول که در جاده چالوس میافتید، میتوانید شمال گردی متفاوتتان را شروع کنید. پیچ و خمهای زیبای جاده را که رد کردید، به کندوان میرسید.

کندوان جای دیدنی دیگری است که سر راهتان میبینید. وقتی رهبران فرانسه پر سر صلح توافق کردند. اخلاق و آداب و رسوم مردم هر سرزمینی با تأثیرگرفتن از اخلاق و آداب حاکم شکل میگیرد که پادشاه نیز آن را تأیید میکند؛ به عبارت دیگر رهبران یک جامعه، ازنظر مردمان و حاکمان آن جامعه، الگوهای شایستهای هستند. حالا که آماده سفر شدهاید، وقتش است شمال گردی متفاوت را شروع کنید. دریاچه ولشت بین کوهها و جنگلهای دیدنی مرزن آباد است. آنهایی که زیاد شمال گردی کردهاند، اسم مرزن آباد را شنیدهاند.

این منطقه دارای یک رودخانه فصلی است که فقط زمستان ها آب در آن جاری میشود. اینجا در زمستان خیلی سرد میشود و برای همین آشفروشیهای زیادی میبینید. آبشار هفت چشمه جای خیلی معروفی است. آبشار زیبای خور با ارتفاع 50 متر در مجاورت روستای خور در استان البرز و در فاصله 17 کیلومتری جاده کرج -چالوس واقع شده است. سمت چپ ادامه مسیر شمال است و سمت راست، شما را به روستای شهرستانک میرساند. همچنین میانگین گرایش به خرافات زنان بیش از مردان است.

همچنین این منطقه از نظر سرانه فضای سبز در وضعیت مطلوبی قرار داشته و دارای سرانه فضای سبز ۱۷ متر، بدون احتساب پارک جنگلی کوهسار است. میانگین ارتفاع زمینهای شهرک غرب از سطح دریا حدود ۱۵۳۵ متر، میانگین مقدار باران سالیانه ۴۰۵ میلی متر و متوسط سالیانه رطوبت نسبی هوا ۴۵ درصد میباشد. جنگلهای هیرکانی ایران و آذربایجان به همراه جنگلهای کُلشیک گرجستان مهمترین باقیماندههای دوران گذشته آرکتو-ترسیری در غرب اوراسیا و دارای تنوع زیستی بسیار زیادی هستند بسیاری از جنگلهای خزانکننده معتدله در اروپا و غرب آسیا به کشتزارها، جنگلهای ثانویه یا زمینهای کشاورزی و شهری مبدل شدهاند، بنابراین، ضروری است تا این باقیماندههای جنگلهای اولیه و قدیمی بدون تغییر حفظ شوند.

دیدگاهتان را بنویسید